Nerozzářil ho ani venkovní hattrick. Karvinský Akinyemi není úplně spokojený, gólů prý měl mít víc...

Nerozzářil ho ani venkovní hattrick. Karvinský Akinyemi není úplně spokojený, gólů prý měl mít víc...

Karviná v posledním druholigovém kole razantně vyloupila dejvickou Julisku, čímž potvrdila první místo v tabulce a velkou měrou se o to postaral autor hattricku Adeleke Akinyemi Akinola.

Po Martinu Opicovi se stal prvním hráčem po necelých třinácti letech, kterému se v nejvyšších dvou soutěžích v karvinském trikotu podařilo nasázet tři branky.

Není bez zajímavosti, že o hattricku hovořil ještě před úvodním hvizdem v Dejvicích. "Řekl jsem masérovi Davidu Ledvinovi, že Dukle dám tři góly. Prostě jsem měl takový pocit," uvedl na webu mfkkarvina.cz bývalý ofenzivní hráč norského Kristiansandu.

I když přišel do Karviné z albánského celku KF Laci teprve v zimě a nějaký čas se rozkousával, aktuálně už má u svého jména zapsáno pět branek. Jemu to však i tak přijde málo...

"Zasloužili jsme si vyhrát. Opravdu jsme hráli dobře. Hattrick je moc fajn, ale nejsem úplně spokojený. Mám smůlu, měl jsem dát víc gólů. Šance na to byly. A nejenom proti Dukle," přiznal nigerijský forvard.

Víkendový hrdina MFK pak ocenil herní styl, jakým se jeho mužstvo, které vede Tomáš Hejdušek, ubírá. "Líbí se mi to a postupně se tomu přizpůsobuji," uzavřel čtyřiadvacetiletý fotbalista, jenž v útoku momentálně zastiňuje Papadopulose i Boatenga.

V posledních dvou duelech nasázela Karviná 8 branek a tabulce vládne tři kola před koncem s náskokem čtyř bodů na druhý Vyškov a pěti bodů na třetí Příbram.

Fotbal není krasobruslení, hraje se na góly a ne na umělecký dojem, hájí sparťanské ovládnutí Prahy Řepka