Fotbal není krasobruslení, hraje se na góly a ne na umělecký dojem, hájí sparťanské ovládnutí Prahy Řepka

Fotbal není krasobruslení, hraje se na góly a ne na umělecký dojem, hájí sparťanské ovládnutí Prahy Řepka

Vytoužený sparťanský titul se podle bývalého letenského kapitána Tomáše Řepky po úspěšně zvládnutém derby (3:2) opět o kousek přiblížil.

Jak už poznamenal nejeden expert, o víkendu to ovšem dle jeho slov nebylo v epet ARENĚ ze strany Sparty o skvělém ofenzivním fotbalu, nýbrž o účelově nastavené taktice...

Exreprezentant se o tom rozpovídal na svém oficiálním Instagramu. "Priske tentokráte Trpišovského dobře přečetl," ocenil devětačtyřicetiletý internacionál dánského odborníka.

"Tím, že se po zranění vrátil Sörensen, mohl zesílit střed hřiště o bojovníky (Sadílek, Krejčí) na úkor techniky (Kairinen, Karabec) a tím rozbil prostor pro kreativitu slávistický zálohy. V obraně zahrál výborně i Vydra na místě Vitíka a Zelený na levém wingbeku se konečně vyvaroval chyb a nepřesností, což je dobré," pokračoval ve chvále.

Ofenzivní hráči se obětovali pro tým a vyhovovala jim i naordinovaná taktiky hry na brejky, s tím, že tentokráte vyšlo trenérskému štábu i střídání...

"Rychlí hráči jako Daněk a v závěru i Mabil na unavenější obranu docela platili. Trochu hořel Mejdr, ale i tak byl v defenzívě asi platnější než Wiesner," všiml si Řepka, jenž zmíněného pětadvacetiletého beka pravidelně kritizuje.

Pokutový kop v nastaveném čase byl podle jeho názoru očividný a odpískán byl správně. "Ogbu nabral nesmyslně skluzem Mabila z boku na vidle, aniž by hrál balon - tohle se prostě píská všude. Sparta hrála to, co Třinec v play-off hokejové extraligy. Jednoduše řečeno - fotbal není krasobruslení. Hraje se na góly a ne na body za umělecký dojem," upozornil bývalý zadák Fiorentiny i West Hamu.

Sparta získá titul, zaslouží si ho. Sama ale ví, že nejlepší v lize ještě není