Mabila stačilo jen vystát a Ogbu ho sestřelil, nevídaná hloupost, nechápe Bičík

Mabila stačilo jen vystát a Ogbu ho sestřelil, nevídaná hloupost, nechápe Bičík

V ligovém komentáři pro server aktualne.cz si někdejší ligový brankář David Bičík myslí, že je o titulu již rozhodnuto. O derby taky prohlásil, že nevyhrál lepší mančaft, ale ten chytřejší a disciplinovanější.

Sparta ve 2. kole nadstavby porazila doma Slavii 3:2 po penaltě v nastaveném čase. „O vítězství rozhodla penalta v nastavení, kdy stoper Ogbu srazil ve skluzu Mabila. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský to nazval jako úlet. Krásné slovo, napadají mě i horší výrazy. Například blbost,“ prohlásil nechápavě pro server aktualne.cz dvaačtyřicetiletý Bičík a pokračoval. „Šlo o naprosto zbytečný zákrok, Mabil neměl jinou možnost než si míč seknout a neměl ani komu přihrát. Stačilo ho jen vystát. A Ogbu ho sestřelil. Nevídaná hloupost.“

Sparta zvolila defenzivní taktiku, která jí přinesla tížené ovoce. „Právě přístup k utkání byl moc důležitý. Myslím si, že to Sparta rozebírala celý týden a zadání bylo jasné: neudělejte stupidní fauly, nedovolte jim kopat přímé kopy v blízkosti branky, nenechte se vyprovokovat, držte se plánu,“ uvedl Bičík.

Jako bývalý brankář ohodnotil i oba brankáře pražských „S“. „Hodně se porovnávají brankáři obou týmů. Moc to nejde. Ondra Kolář je o dost starší, má mnoho zkušeností. Já ho zažil v Liberci jako mladého, kdy neměl hlavu nastavenou na fotbal. Pak si to naštěstí srovnal a nastartoval velkou kariéru. Sparťanský Kovář je velice nadějný brankář, proto si ho vyhlédl Manchester United. Oceňuju jeho sebevědomí, jak stahuje centry, jakou má rozehrávku oběma nohama. Tedy to, co je od moderního gólmana požadováno,“ dodal někdejší ligový brankář.