Zlín ani Brno Nitu nezajímají. Pardubičtí se musí semknout a v ideálním případě vyhrát úplně všechno

Zlín ani Brno Nitu nezajímají. Pardubičtí se musí semknout a v ideálním případě vyhrát úplně všechno

Protože Pardubice v posledním kole zvítězily a Zlín prohrál, východočeský tým udělal další malý krůček k tomu, aby se vyhnul přímému pádu do F:NL a svou prvoligové příslušnost potvrdil v baráži.

Víkendového hrdinu červenobílých barev Florina Nitu, jenž si na jaře připsal třetí vychytanou nulu, však radosti či strasti konkurence vůbec netrápí a soustředí se výhradně na svůj klub, ve kterém mu kryjí záda Viktor Budínský a Jakub Markovič.

"To mě nezajímá. My se musíme koukat na sebe a vyhrávat, potom se nebudeme muset ohlížet kolem nás. Do konce sezóny se musíme semknout, hrát jako jeden tým stejně jako naposledy a v ideálním případě vyhrát všechny zbývající zápasy," citoval web fkpardubice.cz slova kmenového sparťana.

Tři body z Brna ho potěšili i díky tomu, že si východočeské mužstvo připsalo venkovní triumf po velmi dlouhé době. Pokud by však nechytil dvě penalty nejlepšími ligovému střelci Jakubovi Řezníčkovi, plný počet bodů by z toho nejspíš nebyl.

Připravoval se na zkušeného snajpra nějak speciálně, nebo ne? "Před každým zápasem se dívám na penalty soupeře, takže jsem se díval i na poslední penalty Brna. Na hřišti to ale je úplně jiné, spíše jsem se rozhodl v ten daný moment a naštěstí jsem v obou případech uspěl," přidal pětatřicetiletý rodák z Bukurešti.

Semafor F:NL: Zjevení z Varnsdorfu, nádech Třince i nekončící trápení Líšně