Brněnští teď přemýšlejí, aby nespadli pod nás. Mají na sobě deku, musíme toho využít, burcuje Hrubý

Brněnští teď přemýšlejí, aby nespadli pod nás. Mají na sobě deku, musíme toho využít, burcuje Hrubý

Ve FORTUNA:LIZE už je ve hře pouze devět bodů a Zlín nyní ztrácí na místo, které nebude znamenat přímý sestup, ale baráž o udržení, čtyři body.

"Bohužel. Je nepříjemné, že nemáme svůj osud ve vlastních rukách. Musíme všechno vyhrát a doufat, že buď Pardubice nebo Brno někde ztratí. Šance na záchranu pořád je, v žádném případě neskládáme zbraně. Jedeme teď do Pardubic, když vyhrajeme, ztráta bude jen jeden bod. Poslední kolo hrajeme v Brně, které cestuje dvakrát za sebou ven," připomněl v interview pro gol.cz Robert Hrubý, který má po posledním vystoupení v Teplicích pocit, že jeho týmu někdo pořád podráží nohy a je tak těžké vyhrávat.

Klíč k účasti "ševců" v baráži tedy evidentně leží v zisku tří bodů na pardubické půdě. "Stoprocentně. Prostě musíme přivézt tři body," burcoval moravskou kabinu bývalý záložník Slavie, Baníku, Jablonce i Teplic.

Bude reálnější proplout do baráže přes Nitu, Janoška a spol., nebo přes mužstvo v čele s Jakubem Řezníčkem? "Brno je psychicky hodně dole. Chtělo se vyhnout baráži, jenže už se jí vyhne stěží. Brněnští teď spíš přemýšlejí, aby nespadli pod nás. Nedaří se jim, mají na sobě deku, musíme toho využít," doplnil svěřenec Pavla Vrby.

Neplánují žlutomodří nějaký teambuilding, který by poslední celek tabulky před rozhodujícími třemi duely sezony ještě stmelil? Podle devětadvacetiletého fotbalisty se nad tím hodně přemýšlí...

"Myslím, že teď už to není o trénování, ale o hlavě. Pokusíme se s kluky semknout, nachystat se na závěr ligy. Nemáme vlastně už co ztratit, třeba nám tohle pomůže, budeme hrát víc uvolněně a dokážeme pro Zlín první ligu zachránit."

Rozohněný Grygera vulgárně vynadal sudím a dobýval se i do vozu videorozhodčích