Dočká se Tijani v Ostravě svého krajana? Baník zacílil na Tanka, který patří k objevům druholigové sezony

Dočká se Tijani v Ostravě svého krajana? Baník zacílil na Tanka, který patří k objevům druholigové sezony

V tuzemské první lize je právě teď zájem o všech pět nejlepších střelců druhé nejvyšší soutěže, s tím, že například vlašimský Jan Suchan by měl mít zanedlouho namířeno do Dynama České Budějovice.

Baník Ostrava by zase rád podle informací iSport.cz přivítal ve svých slezských strukturách čerstvě pětadvacetiletého nigerijského forvarde Abdullahi Tankiho z Varnsdorfu, který patří k objevům této druholigové sezony.

Svěřenec Miroslava Holeňáka prožívá famózní jarní část a ve střelecké tabulce F:NL už se díky čtrnácti nastříleným brankám dělí společně s Lukášem Matějkou z Dukly o třetí místo.

V nižších portugalských soutěžích (Gil Vicente, Chaves, Valadares Gaia, Salgueiros) bylo jeho maximem osm branek za rok, což se mu na jihovýchodě Šluknovského výběžku podařilo notně vylepšit.

Server zmínil, že kromě Ostravy se malý velký muž varnsdorfského fotbalu, jenž má na současné adrese smlouvu do roku 2025, líbí také Jablonci, Sigmě či Liberci.

Nejblíže jeho zisku by však měla být značka Václava Brabce, která by za něj mohla poslat na sever Čech sumu okolo pěti milionů korun.

Pakliže by se tento příchod skutečně realizoval, Tanko by se stal druhým Nigerijcem v útoku Baníku. V mužstvu totiž operuje i vytáhlý Muhamed Tijani, jehož jaro také není k zahození.

V kádru trenéra Pavla Hapala by pak mohli v příštím soutěžním ročníku 2023/2024 pokračovat také dosavadní hosté Eldar Šehič a Jiří Letáček, jenž by podle všeho mohl uspíšit odchod Jana Laštůvky do penze.

Jeho góly na slovenské mapě už nejde přehlížet. Svěřenec Ščasného je na radaru slavných "S" i Viktorie