Fandové Brna volali po konci majitele Bartoňka. Podle Berkovce na to mají právo, jen tím vytváří tlak i na hráče

Fandové Brna volali po konci majitele Bartoňka. Podle Berkovce na to mají právo, jen tím vytváří tlak i na hráče

V Brně už se v rámci duelu druhého kola nadstavby s Pardubicemi (0:2) volalo i po konci majitele Zbrojovky Václava Bartoňka. První brankář týmu Martin Berkovec potvrdil, že to samozřejmě nešlo nevidět ani neslyšet.

"Na jednu stranu na to určitě fanoušci mají právo. Upřímně teď hrajeme fakt prd. Nemáme body, výsledky a ani hra nebyla dobrá. Je to těžké, ani žádný hráč ve Zbrojovce asi neví, jak to celé je a jak klub funguje. Jen je smutné, že diváci nadávají na majitele a tím vytváří tlak i na nás. Ale zase to chápu. Když se nedaří, hledají se příčiny a fanoušci chtějí řešení," citoval web idnes.cz slova brněnského strážce svatyně, který v tomto ligovém ročníku odchytal třicet duelů.

Bývalý gólman Žalgirisu Vilnisu, Hlučína, Táborska, Karviné či Bohemians 1905 bojuje o udržení elitního statusu již poněkolikáté a s podobnými tlaky má spoustu zkušeností. "Nevím, proč pořád něco zachraňuju. Asi je to můj osud. Už to tak mám ale opravdu roky, pořád se v tabulce dívám dolů. Jsem ale po většinu času kliďas. Moc po nikom nehulákám, nechci řvát. Chce to klid, chladnou hlavu. Nesmíme se teď zbláznit z tlaku. Před dvěma lety jsme sestoupili rovnou, ale s baráží je to o trochu příjemnější," přiznal gólman nejhoršího mužstva jara.

To, že to nyní v Brně nefunguje, nezastírá a ani se to nesnaží nějak obhajovat. "Zasekli jsme se a nedaří se nám navázat na začátek sezony. Je to trápení a nedívá se na to z mé pozice dobře. Všichni na sebe koukají, nevím, jestli už se kluci ani netěší na zápasy. To já zase říct nemůžu, rád si zahraju vždycky. Nálada není úplně šílená, neleží na nás deka, ale prostě to bolí, když potřebujete body a ony přichází jen prohry. Je to spíš takové smutné. Musíme ještě víc makat, ale účelně. Oni se totiž všichni kluci snaží, jenže tak moc, že pak přijdou nesmyslné chyby právě z přemíry snahy. Chtělo by to vypustit z hlavy, že je to boj o záchranu. Ale to je těžké, prostě se vám to dostane do hlavy," líčil ostřílený odchovanec Slavit.

Kvůli fotbalu jsem nikdy nebrečel, hlesl Řezníček, který tak po nejhorším momentu kariéry zažil své poprvé