Ticho po pěšině. Kteří hráči mimo top trojku budou po sezoně bez smlouvy?

Ticho po pěšině. Kteří hráči mimo top trojku budou po sezoně bez smlouvy?

Ve světle reflektorů jsou fotbalisté přední trojky, tedy Sparty, Slavie a Plzně. V lize však najdeme hned několik dalších jmen, kterým po sezoně končí smlouvy. Jde především o ostřílené borce, kteří si ještě prodlužují kariéru. Kterých pět jsme vybrali?

THEODOR GEBRE SELASSIE

Velký otazník. Velký liberecký patriot Theodor Gebre Selassie byl na vážkách už před touto sezonou. Zvažoval, jestli bude v profesionální kariéře pokračovat, nebo ne.

„Přemýšlel jsem, co dál. Poté jsem to konzultoval i s rodinou, jestli mi umožní pokračovat v hráčské kariéře. I tam jsme se shodli. Následně už to bylo jen o tom, zda dojde k dohodě s vedením a zda mě ještě trenér bude chtít a budu mít svůj přínos na hřišti i v kabině,“ vysvětlil Gebre Selassie klubovému webu po podpisu smlouvy.

Nutno dodat, že kariéru má skvostnou. Do většího povědomí se dostal v dresu Liberce, odkud se dostal do reprezentace i Bundesligy. Tam zůstal dlouhé roky, a to v jednom dresu. Ve Werderu Brémy se stal bez nadsázky klubovou legendou a do Liberce se vracel až před minulou sezonou.

Ale co bude dál? Těžko říct. Na začátku března mu totiž skončila sezona, když mu Sparťan Lukáš Haraslín nešťastné zlomil nohu. Kapitánovi Liberce je teď šestatřicet a vzhledem k tomu, že konec zvažoval už loni, je jeho pokračování velmi nejisté.

Foto: FC Slovan Liberec