Titul pro Arsenal? Mohlo být! Ale to by vedení muselo v zimě přivést Ronalda

Titul pro Arsenal? Mohlo být! Ale to by vedení muselo v zimě přivést Ronalda

Cristiano Ronaldo se po konci v Manchesteru United netajil tím, že by rád zamířil do Arsenalu. Jenže ten tehdy portugalskou superstar neoslovil. A nyní na Emirates Stadium řeší, jak mohli během pár měsíců prohospodařit dvanáctibodový náskok na Manchester City, kterému se nyní dívají na záda. Novinář Piers Morgan má podle goal.com v této otázce jasno.  

Pohled na tabulku Premier League je pro fanoušky Arsenalu hodně bolestivý. Na přelomu roku totiž měli Kanonýři na Manchester City náskok 12 bodů. Současný stav? Pětibodové manko, a navíc o jeden zápas odehráno více.

Přitom vše mohlo být jinak, kdyby Gunners v zimě sáhli po volném Cristianu Ronaldovi a nenechali ho odejít za lukrativním angažmá do Saúdské Arábie.

Podle anglického novináře Pierse Morgana by pětinásobný držitel Zlatého míče londýnskému celku pomohl k zisku titulu, ke kterému měl v té době nakročeno.

„Posmívejte se, jak chcete, ale kdybychom podepsali Ronalda, když odešel z Manchesteru United, jak sám chtěl, vyhráli bychom ligu. On ví, jak získávat velké trofeje a jak střílet góly, když na tom opravdu záleží,“ uvedl Morgan.

Na obranu Arsenalu je třeba zmínit, že v lednu posiloval. Získal Jorginha, Leandra Trossarda a Jakuba Kiwiora. V boji o titul to je ale podle všeho málo.