Inter ovládl milánské derby letos již počtvrté, finálovou pojistku zařídil kapitán Lautaro Martínez

Hráči Interu Milán postoupili po 13 letech do finále Ligy mistrů. V semifinálové odvetě zdolali městského rivala AC 1:0 a navázali na úvodní vítězství 2:0. Utkání na San Siru, domovském stadionu obou velkoklubů, rozhodl v 74. minutě kapitán Lautaro Martínez. Inter vyhrál osmé soutěžní utkání po sobě.

Svěřenci trenéra Simoneho Inzaghiho si o trofej zahrají 10. června v Istanbulu proti lepšímu z dvojice Manchester City - Real Madrid, jejichž odveta je na programu ve středu. První zápas ve Španělsku skončil 1:1.

Zatímco Inter nastoupil ve stejné základní jedenáctce jako minulou středu, v zahajovací sestavě AC byly tři změny. Po zranění se vrátil klíčový křídelník Leao, šanci od začátku dostali i další ofenzivní hráč Messias a stoper Thiaw.

První velkou šanci si vypracoval v 11. minutě AC, ale Díaz před odkrytou brankou trefil gólmana Onanu. Ve 38. minutě Leao po individuální akci vystřelil o kousek vedle. Na opačné straně brankář Maignan reflexivně zlikvidoval hlavičku bývalého teplického útočníka Džeka po standardní situaci.

Jinak 75.567 diváků sledovalo spíše taktickou bitvu, hráči udělali za úvodní poločas 22 faulů, což je nejvíce v tomto ročníku Ligy mistrů. Rekordem sezony je i celkový počet 37 nedovolených zákroků.

Inter, který v podzimní skupině dvakrát porazil Plzeň, měl po změně stran ještě větší převahu. "Nerazzurri" necelou čtvrthodinku před koncem otevřeli skóre. Martínez si v šestnáctce vyměnil míč se střídajícím Lukakuem a prostřelil Maignana. Byl to už jeho osmý gól do sítě AC. Víc jich městskému rivalovi nastříleli jen Giuseppe Meazza (12) a István Nyers (11).

Argentinský mistr světa mohl krátce nato přidat druhou branku, ale tentokrát francouzského brankáře nepřekonal. Maignan si v nastavení poradil i se střelou Lukakua. AC byl v ofenzivě bezzubý a nedokázal duel ani zdramatizovat. Městskému rivalovi podlehl ve čtvrtém soutěžním zápase po sobě bez vstřelené branky.

Odvetné utkání semifinále Ligy mistrů:

Inter Milán - AC Milán 1:0 (0:0)

Branka: 74. Martínez. Rozhodčí: Turpin - Danos, Pages - Brisard (video, všichni Fr.). ŽK: Barella, Martínez - Thiaw, Tonali, Krunič, Tomori. Diváci: 75.567. První zápas: 2:0, postoupil Inter.