Obrovská příbramská posila z Egypta u Litavky konečně skórovala. Přicházejí chvíle El Sheikha právě teď?

Obrovská příbramská posila z Egypta u Litavky konečně skórovala. Přicházejí chvíle El Sheikha právě teď?
OBSAHUJE VIDEO

Možná si pamatujete, možná ne. V zimní přestávce dorazil do kádru druholigové Příbrami jako volný hráč egyptský ofenzivní záložník Ahmed El Sheikh.

Třicetiletý středopolař dorazil do českého prostředí z El Masry a v minulosti prošel také El Makasou či saudskoarabským El Ettifaq.

Současný svěřenec Karla Krejčího, jehož konto zdobí také jedna trefa za národní mužstvo své země, má za sebou i několikaleté působení v nejslavnějším egyptském klubu El Ahly a zkušenosti by tedy mohl prodávat.

Když ho středočeský celek představoval, majitel FK Viagem Jaroslav Starka uvedl, že "kvalitou a jménem je to obrovská posila."

Zkušený borec, který dosud ve druhém patře českého fotbalu odehrál 277 minut čistého času, však čekal na svou premiérovou trefu ve F:NL až do svého osmého startu, kdy se podílel na skalpu Opavy (2:0).

Kromě první trefy duelu, na kterou ve druhé půli navázal nejlepší střelec soutěže Tomáš Wágner, se prezentoval i aktivním výkonem po celých 87. minut, co byl na hřišti, než ho nahradil Dominik Mašek.

"Za zápas bych rád pogratuloval celé naší kabině. Byl to těžký zápas a my se celou dobu koncentrovali na výhru. Jsem moc šťastný za moou první branku. Pořád se snažím odvést to nejlepší pro náš tým a věřím, že se nám podaří nejbližší tři zápasy vyhrát," navnadil příbramské fanoušky El Sheikh.

Hráč, jehož tržní hodnota dosahovala pár let zpět 30 milionů korun, by měl figurovat mezi jedenácti vyvolenými také v nejbližším venkovním výjezdu na půdě Jihlavy.

Protože má na středočeské adrese u Litavky kontrakt jen do konce tohoto ročníku, kvůli případnému prodloužení spolupráce by se mu náramně hodil další nadstandardní výkon.

Někdejší kouč Dušan Uhrin mladší mu ještě úplně nevěřil a absolvoval i dva souboje v divizi, nicméně pod Karlem Krejčím už důvěru má, což dokládají dva poslední pobyty v základu a nyní by ji tak mohl začít splácet.

Protože je Příbram stále ve hře o ligovou baráž, zelenočerným barvám by se to mimořádně hodilo.

Bylo by obrovské překvapení, kdyby to Karviná nedotáhla, říká smířlivě šéf Příbrami. Baráž ho však láká