Mandousovi po poháru Vaclík gratuloval. Sparťanům ale nepsal, protože by nerad něco zakřiknul

Mandousovi po poháru Vaclík gratuloval. Sparťanům ale nepsal, protože by nerad něco zakřiknul

I když se v posledních měsících Tomáš Vaclík soustředil výhradně na Huddersfield Town, povědomí o české prvoligové mapě si pořád udržuje více než solidní.

Nejvíce samozřejmě sleduje Spartu, která byla v letech 2012 - 2014 jeho poslední tuzemskou zastávkou před čtyřmi zahraničními misemi ve čtyřech různých evropských zemích.

U posledního letenského triumfu pod Vítězslavem Lavičkou před devíti lety ještě byl. Jak vůbec "na dálku" prožíval jarní stíhací jízdu Sparty, která dokázala ve druhé polovině ročníku v tabulce přeskočit jak Plzeň, tak Slaví?

"Jaro kluci zvládli extrémně dobře, v lize neprohráli. Myslím si, že se dostali zaslouženě nahoru. Výhrou v sobotním derby udělali obrovský krok a věřím, že to teď už dohrají k titulu. Viděl jsem v televizi, jak tenhle zápas, tak pohárové finále na začátku května. V sobotu Sparta přizpůsobila taktiku tomu, aby neprohrála. Byla trpělivá a nakonec odměněna výhrou. Bylo to stoprocentně víc, než čekali po vyrovnávacím gólu střídajícího Tecla pár minut před koncem. Spíš to spělo k remíze, nikdo nechtěl v derby prohrát," citoval server gol.cz slova odchovance Vítkovic.

Sešívaní ještě ze hry úplně nejsou, ale pět bodů je vzhledem k posledním třem hracím dnům nemalý náskok. "I pro Slavii by remízou zůstala šance na titul, že se ve zbývajících třech kolech může ještě něco stát. Ale celkově během jara prohospodařila hodně bodů hlavně venku a k tomu pak remíza doma s Hradcem. Tím přišla o první místo i o výhodu hrát derby v Edenu, kde se každému soupeři hraje velmi těžko," podotkl čtyřiatřicetiletý gólman, jemuž momentálně agent shání další angažmá.

Gratuloval už ostřílený strážce svatyně se spoustou mezinárodních zkušeností někomu v epet ARENĚ? Nabízelo by se to, protože například expert Petr Mikolanda už v kuloárech zaslechl, že by se mohl v létě vrátit na sedmičku právě on. "Ani ne, nechtěl jsem to ještě zakřiknout. Když někomu předem popřeju, tak to pak většinou nedopadne… To by mi sparťané poděkovali! Po poháru jsem psal akorát Aleši Mandousovi k zisku další trofeje," informoval.

Jurásek? Po Polsku se na něj pěly ódy, ale byl to zatím jen jeden zápas, upozorňuje Jankulovski. Co je jeho velká výhoda?