Vrátí se Slavia na norský trh? V Lillestrømu zaujal sešívané skauty krajan Ogbua s velkým gólovým apetitem

Vrátí se Slavia na norský trh? V Lillestrømu zaujal sešívané skauty krajan Ogbua s velkým gólovým apetitem

Když aktuálně druhý tým FORTUNA:LIGY nakupoval v norské Eliteserien naposledy, byla z toho trefa v podobě třiadvacetiletého nigerijského stopera Igoha Ogbua.

A jak zaznělo na instagramovém účtu @slaviapraha_, který se odkazuje na norského žurnalistu Kristiana Holtana, v hlavním letním přestupovém okně by se mohla Slavia na skandinávský trh vrátit.

Na jejím radaru měl totiž uvíznout stejně starý Ogbuův krajan Akor Jerome Adams, který je už necelý rok a půl majetkem Lillestrømu, kde má smlouvu do 31. prosince 2024.

Start nového ročníku norské nejvyšší soutěže mu z osobního hlediska vyšel grandiózně, protože se v prvních sedmi odehraných kolech zapsal do střelecké listiny hned sedmkrát.

Úřadující vicemistr české ligy už měla dokonce svůj vyhlédnutý robustní cíl, okolo nějž má mimochodem kroužit i Werder Brémy, skautovat přímo v Norsku, nicméně pokud by vytáhlého kanonýra skutečně chtěl dopravit do Vršovic, bylo by to dražší, než v lednovém případě Ogbua.

Sportovní ředitel Lillestrømu sice v interview pro tv2.no nevyloučil, že by mohli úderného Nigerijce s historií v Sogndalu prodat, nicméně jedním dechem dodal, že za něj budou požadovat více než 170 milionů korun.

Vzhledem k tomu, že odchovanec nigerijské akademie Jamba F.A. ještě nedávno oplýval druholigovým statusem a transfermarkt.com u něj uvádí sumu, jež nepřekračuje 40 milionů korun, se zdají být podobné požadavky poměrně nereálné.

Sparta musí zrychlit, na evropský fotbal je moc pomalá. Kuchta? Pro mě to hráč za sto miliónů není, říká Pulpit