Problém pro portugalské giganty. Překvapila je policejní razie

Problém pro portugalské giganty. Překvapila je policejní razie

Nemilé překvapení dnes zasáhlo portugalské fotbalové prostředí. Rozběhla se totiž policejní operace, při které nejsou v bezpečí ani ty největší portugalské týmy.

Přední portugalské fotbalové kluby se dnes staly cílem rozsáhlé policejní razie v souvislosti s údajnými daňovými úniky. Tamní prokuratura informovala v prohlášení, že při akci se uskutečnilo okolo na 60 prohlídek, mimo jiné v objektech lisabonských klubů Sportingu a Benfiky či FC Porto, ale i účetních firem a právnických kanceláří.

Podle portugalského tisku jsou razie vyústěním "Operace Offside" z roku 2020. Během ní policie vyšetřovala profesionální fotbalové transakce od roku 2015, na kterých měly kluby krátit daně. Z analýzy dokumentů získaných před třemi lety v současnosti portugalský prokurátor vychází.

Konkrétně se vyšetřování zajímá o podpisy a prodlužování zaměstnaneckých smluv, platby provizí, finanční záležitosti spojené se zprostředkovateli těchto akcí a používání osobnostních práv. Podle prokuratury může škoda dosahovat částky 58 milionů eur (1,37 miliardy korun). Vyšetřované subjekty mohou být obviněny z daňového podvodu či praní špinavých peněz.