První na vojnu, pak na Old Trafford. United jsou blízko zisku korejského stopera z Neapole

První na vojnu, pak na Old Trafford. United jsou blízko zisku korejského stopera z Neapole

Zahraniční média to mají za hotovou věc. Kim Min-jae, korejský stoper, v létě přestoupí z Neapole do Manchesteru United. Hráčova strana to sice dementuje, nicméně dle novinářů má být hotovo.

Jihokorejský reprezentant byl velkou oporou týmu, který v letošní sezoně s přehledem vyhrál titul v Serii A a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. Není tak divu, že je o něj zájem. Objevily se zprávy, že Manchester United učinil Kim Min-jaeovi působivou nabídku, zatímco Neapol by byla připravena ho prodat. Jednoduše proto, že bude muset, a to vzhledem k tomu, že od léta bude platit jeho výstupní klauzule ve výši přibližně 50 milionů eur.

"Není pravda, že došlo k nějaké dohodě s Manchesterem United," řekl ale člen Kimova okolí pro Star News Korea. "Kim se soustředí na dohrávání sezony, kromě toho stále nevíme, které anglické kluby se kvalifikují do Ligy mistrů."

"Do budoucna není kam spěchat. United se o něj zajímali, když byl ještě v Číně, ale vždy to bylo jen v rámci teorie. Opakuji, že k žádnému konkrétnímu kontaktu nedošlo. V každém případě musí v červnu nastoupit na vojenskou službu," dodal onen zdroj.

Všichni jihokorejští muži musí strávit určitý čas vojenskou službou, i když jsou slavnými popovými hvězdami nebo profesionálními fotbalisty. Kim a zbytek jihokorejského týmu získali po vítězství na Asijských hrách v roce 2018 výjimku z úplné vojenské služby, ale všichni hráči včetně Son Heung-mina z Tottenhamu Hotspur musí přesto absolvovat třítýdenní základní  vojenský výcvik.

Ten proběhne mezi červnem a červencem, takže by neměl Kimovu předsezónní přípravu příliš ovlivnit. 

Otázkou je, kam z Korei poletí. Do Itálie, či na Old Trafford?