Neymar na Stamford Bridge? Tři jasné důvody, proč by se londýnský gigant měl zaměřit na jiné hráče

Neymar na Stamford Bridge? Tři jasné důvody, proč by se londýnský gigant měl zaměřit na jiné hráče

Bláznivá přestupová politika londýnské Chelsea během posledních dvou oken si vyžádala náklady ve výši 600 milionů eur a na Stamford Bridge putovalo celkem 17 hráčů. Ne ve všech případech se však jednalo o přínos, a co se týče výsledků, tak Blues zažívají katastrofální sezónu. Poučí se z toho majetné vedení nebo bude v létě znovu utrácet? Poslední týdny se hovoří o příchodu Neymara, což by ale také nemuselo být to pravé ořechové.

3) Brazilský pan „skleněný“

Pevně věříme, že se za tento vtípek neurazí Neymar, natož pak Tomáš Rosický, který během svého působení v Arsenalu také slýchával toto přirovnání. Navzdory úžasnému talentu brazilského kapitána má podobnou slabinu. Velmi zřídka kdy se stávalo, že by odehrál celou sezónu bez jediného zranění. Samozřejmě absolvoval vždy náročný program, ale ostrovní nejvyšší soutěž je tvrdá a Neymarovo tělo by mohlo opět stávkovat.

Od příchodu Neymara do PSG v roce 2017 se mu podařilo nastoupit ve více než třiceti zápasech pouze v jediné sezóně, a to v roce 2021. V Paříži byl nedílnou součástí základní sestavy, ale tamní trenéři s ním ne vždy mohli počítat. Blues si nemohou dovolit platit tak významného hráče, který by mohl v klíčových momentech sezóny sledovat tým pouze z hlediště.

Foto: Paris Saint-Germain FC