Zbrojovka? Předpokládat personální změny ve sportovním úseku a hráčském kádru je logické

Zbrojovka? Předpokládat personální změny ve sportovním úseku a hráčském kádru je logické

Ať už dopadne brněnská sezona jakkoliv, jisté je, že Zbrojovku čekají personální změny jak na hráčském, tak na funkcionářském poli.

Například současný šéf lavičky Martin Hašek má smlouvu jen do konce stávajícího ročníku a po posledních výsledcích je otázkou, zdali mu bude pracovní dohoda prodloužena i na sezonu 2023/2024.

Jistý má být podle informací Sportu konec sportovního manažera Tomáše Požára, s nímž údajně majitel klubu Václav Bartoněk vůbec nekonzultoval konec Richarda Dostálka.

Někdejší šéf skautingu ve Spartě, jíž spolu s Daviem Holoubkem vedl i trenérsky či bývalý sportovní ředitel Bohemians Praha 1905 opustí Zbrojovku po pěti letech služeb.

Vedení celku, který prohrál třikrát za sebou s celkovým skóre 0:7 a je nejhorším mužstvem jarní části, se k "mediálním hypotézám" vyjádřilo následovně:

"FC Zbrojovka Brno reaguje na mediální hypotézy ohledně skladby kádru a personálních změn v klubu.

Všichni kompetentní členové klubu vkládají veškeré své úsilí a schopnosti ve prospěch zachování prvoligové příslušnosti klubu. To je nyní pro Zbrojovku absolutní prioritou.

Otázka sportovního vedení klubu, trenéra prvního mužstva a dalších souvisejících kroků přijde na řadu okamžitě po skončení ligového ročníku 2022/23.

Vzhledem k neuspokojivému průběhu jarní části této sezóny je logické předpokládat personální změny ve sportovním úseku a hráčském kádru."

Zmíněný kádr, jehož čeká víkendový výjezd na jabloneckou Střelnici, by měli opustit nejen mladí záložníci Ševčík a Alli, o které je zájem na lukrativnějších adresách, ale také ti, kteří v posledních měsících nepřesvědčili.

Sparta musí zrychlit, na evropský fotbal je moc pomalá. Kuchta? Pro mě to hráč za sto miliónů není, říká Pulpit

Foto: FC Zbrojovka Brno