Na Žižkově dojde na souboj střelců Schánělce a Matějky. Udrží rezerva Sparty sérii neporazitelnosti i s Duklou?

Na Žižkově dojde na souboj střelců Schánělce a Matějky. Udrží rezerva Sparty sérii neporazitelnosti i s Duklou?
PREVIEW

Netradiční čtvrteční předehrávka 28. kola Fotbalové národní ligy (FNL) přinese derby Sparta Praha B – Dukla Praha. Oplatí svěřenci trenéra Petra Rady soupeři podzimní porážku a udrží se ve hře o postup?

Sparťanské béčko naposledy remizovalo 2:2 v Třinci a sedmým po sobě jdoucím zápasem bez porážky (5-2-0) si pojistilo záchranu, tři kola před koncem má na sestupové pásmo náskok 11 bodů. Rezerva letenského klubu za klidný závěr sezony vděčí hlavně zlepšení v domácím azylu na Žižkově, kde na jaře nepoznala přemožitele (4-2-0) a ve čtyřech z těchto utkání navíc udržela čisté konto.
 
Dukla nezvládla souboj s vedoucí Karvinou, podruhé za sebou prohrála a z uplynulých tří kol má na kontě jediný bod, přesto zůstává na dosah barážových příček (4). Dejvické mužstvo vyhrálo sedm z úvodních osmi zápasů po zimní přestávce (7-0-1) a z toho čtyřikrát zvítězilo venku – pokaždé s rozdílem jednoho gólu – celkem si ale ze hřišť soupeřů přivezlo jenom 41,03 % (16) z možných 39 bodů.
 
Sparta B prohrála pouze dvě z devíti vzájemných druholigových střetnutí a ve čtyřech z nich si s Duklou body rozdělila. Hosté si ze čtyř vystoupení na půdě sparťanské rezervy přivezli stejný počet bodů (1-1-2).
 
Koho sledovat: Tomáš Schánělec dvakrát skóroval v Třinci a z předchozích sedmi kol má na kontě stejný počet branek – když se v ročníku prosadil, sparťanské béčko neprohrálo (5-2-0). Lukáš Matějka je se 14 góly děleným druhým nejlepším střelcem FNL a polovinu z nich vsítil na hřištích soupeřů.
 
Zajímavost: Dukla je se čtyřmi nerozhodnými výsledky nejméně remizujícím týmem soutěže (spolu s Karvinou).