Jak to vypadá s bojem o postup? Karviná může teoreticky slavit už v Jihlavě. Na barážová místa stojí v řadě 5 klubů!

Jak to vypadá s bojem o postup? Karviná může teoreticky slavit už v Jihlavě. Na barážová místa stojí v řadě 5 klubů!

Pakliže se ve finálních třech kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepřihodí nic nepředvídatelného, pro přímý postup do FORTUNA:LIGY si dokráčí šlapající Karviná.

Nejproduktivnější tým soutěže s dvaapadesáti nastřílenými brankami si připsal z celého šestnáctičlenného pole největší počet výher (15) a jeho nynější náskok na čele jsou čtyři body.

Karvinskou výhodou oproti třetí Příbrami, jež soutěži kralovala po první polovině ročníku, je i skutečnost, že se ve zbytku druholigového programu představí dvakrát doma a absolvuje už jen jeden výjezd ven.

Barážové pozice drží po sedmadvaceti duelech celky Vyškova a Příbrami, ovšem protože je ve hře pořád ještě devět bodů, šance "na bednu" se nevzdává ani čtvrtá Líšeň, pátý Varnsdorf a šestá Dukla, která už je však zpět čtyři body a bude notně potřebovat zvládnout čtvrteční předehrávku na Žižkově se Spartou B.

Na Žižkově dojde na souboj střelců Schánělce a Matějky. Udrží rezerva Sparty sérii neporazitelnosti i s Duklou?

Pakliže by svěřenci Petra Rady proti sedmkrát v řadě neporaženému mužstvu Petra Janouška nebodovali naplno, pravděpodobně už budou moci na sen o elitním statutu zapomenout. Minimálně pro ročník 2023/2024.

Špatně to nemají rozehráno na Moravě - jak druhý Vyškov, tak čtvrtá Líšeň, mají před sebou dva duely před domácím publikem a také venku je nečekají žádné vyložené strašáky (Chrudim, respektive Slavia B).

Velké šance má navíc také Příbram, která už zapomenula na čtyři nepříjemné porážky za sebou a po plichtě v Drnovicích u Litavky přehrála Opavu. Navíc se jí do sestavy vrátil nejlepší střelec soutěže Tomáš Wágner a pakliže středočeský klub Jaroslava Starky uspěje v pátek na Vysočině, šance na baráž bude mít nemalé.

Los ve zbytku soutěže?

1. Karviná: Dvakrát doma (Slavia B, Třinec), jednou venku (Varnsdorf)
2. Vyškov: Dvakrát doma (Sigma B, Jihlava), jednou venku (Chrudim)
3. Příbram: Dvakrát venku (Jihlava, Táborsko), jednou doma (Sparta B)
4. Líšeň: Dvakrát doma (Třinec, Dukla), jednou venku (Slavia B)
5. Varnsdorf - Dvakrát venku (Chrudim, Opava), jednou doma (Karviná)
6. Dukla: Dvakrát venku (Sparta B, Líšeň), jednou doma (Prostějov)