Na stůl mi přicházejí velice zajímavé nabídky, říká Petrášek. Dokáže to zvrátit esemeska majitele Rakówa?

Na stůl mi přicházejí velice zajímavé nabídky, říká Petrášek. Dokáže to zvrátit esemeska majitele Rakówa?

Když dovedl skromný Raków jako kapitán k historicky prvnímu polskému titulu, prohlásil, že to byla jeho poslední sezona v Čenstochové a že ho čeká po sedmi letech nová sportovní výzva.

Řeč je samozřejmě o jednatřicetiletém stoperovi českého národního mužstva Tomáši Petráškovi, jenž prošel za jedenáct let v profesionálním fotbale celou řadu klubů včetně Slavoje Vyšehrad, Hlavice, Roudnice, Kolína, Převýšova i Viktorie Žižkov.

Situace by se však mohla ještě zvrátit, což tento týden potvrdil sám rodák z Rychnova nad Kněžnou...

"Nakonec se Raków vrací do hry. Nedávno mi přišla esemeska, jestli si majitel může se mnou promluvit. Sedneme si a popovídáme, jestli se to dá ještě nějakým způsobem zvrátit. Překvapilo mě to, protože jsme se před pár týdny domluvili, že tohle bude moje poslední sezona," uvedl v interview pro server repre.fotbal.cz.

Zázračný příběh v Čenstochové by mohl teoreticky pokračovat i navzdory tomu, že v poslední době ohlásil konec i dlouholetý trenér Rakówa Papszun. "Tým přebere jeho asistent, se kterým mám nadstandardní vztahy. Ten štáb, který zůstává, je natolik výjimečný, že mě láká s těmito lidmi pracovat. Neříkám ne. Je to tedy možné," potvrdil produktivní zadák.

Na druhou stranu je však podle něj pravděpodobná i verze, že už se ni zvrátit nepodaří. "Na stůl mi přicházejí velice zajímavé nabídky a sám cítím, že po sedmi letech je čas jít dál za novou výzvou," zaznělo z úst vytáhlého stopera, jenž se právě teď cítí na vrcholu sil.

"Cítím se skvěle fyzicky, mentálně i herně. Rozhodně mám neskromné ambice hrát o titul a evropské poháry, ať už to bude kdekoliv. A taky chci hrát v týmu, ve kterém budu mít šanci na reprezentaci," informoval čerstvý šampion Ekstraklasy.

Pudil o Hallamu: Majiteli vždy pár dnů před zápasem napíšu, jestli jsem volný a jdu na to, 9. liga mi bohatě stačí