Půjde do pohárů potřetí v řadě Slovácko, nebo se to po povede Bohemians? Levý svého favorita má...

Půjde do pohárů potřetí v řadě Slovácko, nebo se to po povede Bohemians? Levý svého favorita má...

Kdo obsadí ve FORTUNA:LIZE konečné čtvrté místo a zajistí si tak místenku do příští sezony evropských pohárů? Expert Stanislav Levý svého favorita má...

"Slovácko si zahrálo evropské poháry dvakrát po sobě, takže přeji více Bohemce, aby si je po dlouhých letech také vyzkoušela. Favorizuji ale Slovácko," přednesl v interview pro idnes.cz odborník, který byl u jediného ligového primátu Bohemians a v minulosti pracoval v Uherském Hradišti jako trenér i ředitel.

Oba týmy na sebe narazily nedávno v nadstavbě a v Ďolíčku se na gól čekalo marně. Bývalého stratéga Slasku Wroclaw či Hannoveru výsledek nepřekvapil. Podle něj se dalo čekat, že nepůjde o otevřené, nýbrž o taktické utkání.

"Týmy i trenéři se dobře znají, v sezoně se potkali už počtvrté. Bohemka vyhrála předchozí tři zápasy, bylo jasné, že se Slovácko poučí. Mělo optickou převahu, ale to zápasy nevyhrává. Viděli jsme to i v derby. Slavia daleko více dominovala, stejně zvítězila Sparta. Remíza sice nechala Bohemku o bod před Slováckem, ale větší šance dávám právě jemu," neskrýval své preference kouč, jenž dříve prošel také Viktorií Žižkov, Plzní i Zlínem.

Proč se přiklání právě pro nejmenší ligové město? Jde o zkušenosti, které soubor Martina Svědíka nasbíral v těžkých zápasech evropských pohárů. "Také zkušenosti hráčů jako Michal Kadlec nebo Milan Petržela. Čím vším si prošli, může hrát roli. Bohemka v sobotu jede na Spartu, Slovácko má doma Olomouc, a pokud obě utkání skončí podle předpokladů, místa si prohodí," nabídl možný scénář.

Příznivější los má podle něj právě 1. FC, což je také výhoda. "Bohemka jede na Spartu, která hraje o titul. V dalším kole bude mít Slovácko doma Sparta a ta už nemusí mít za určitých okolností motivaci. To samé poslední kolo Slavie," uzavřel pětašedesátiletý rodák z Prahy.

Vydá se Slavia opět na nákupy do Mladé Boleslavi? Na Trpišovského seznamu má figurovat Kušej