Ohrávání mladých i příležitost pro veterány. Jak se vede "béčkům" v MSFL?

Ohrávání mladých i příležitost pro veterány. Jak se vede "béčkům" v MSFL?

Béčko Sparty válí, v rezervě Slavie se rozehrává třeba Jan Bořil. A v záložním týmu Sigmy se rozehrávají mladé pušky. Všechny tyto týmy najdeme ve druhé lize. Jak se ale daří zbytku béček ligových celků? Hned tři nadejme v moravské části třetí ligy, tedy MSFL.

1. FC SLOVÁCKO B

Na Slovácku můžou být spokojení. Před měsíci sice zněly hlasy, že by se jim líbilo béčko i ve druhé lize, nicméně MSFL je pro tým z jihu Moravy dostačující.

Pravidelně se umisťuje v horní polovině tabulky, a to za tradičního mixu. V týmu se mísí mladší naděje z dorostu, zkušení hráči i borci, kteří se z A-týmu potřebují rozehrát po zranění nebo potřebují herní praxi.

Před pátečními předehrávkami zapsal čtyři starty například Tomáš Břečka, rozehrávat se byl i Patrik Šimko, Filip Vecheta, Ondřej Šašinka či Michal Kohút.

Kdo patří mezi lídry týmu? Vlastně se to těžko odhaduje. Častým strážcem je Jiří Borek, který už zapsal i několik startů v áčku. Velmi výraznou roli pak hrají obránci Aleš Kočí a Černohorec Marko Merdovič, podstatné minuty sbírá i Ibrahim Aldin (21 let), Vojtěch Bartoš (21) či Tadeáš Koryčan (20).

Jestli někdo vyčnívá ze statistik, pak Pavel Juroška, který za osmnáct zápasů stihnul osm branek, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. V béčku už se ale téměř neobjevuje, jelikož se prosazuje do A-týmu.

Foto: 1. FC Slovácko