Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce

Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Sparta otočila pražské derby s Bohemians i díky dalšímu pokutovému kopu a k titulu už potřebuje pouze bod. Slavia zůstala ve hře po dvougólovém představení Václava Jurečky, sešívaní ale po zákroku Matěje Juráska vůbec nemusela dohrávat v plném počtu. Poprvé se v novém roce trefil Ladislav Almási, to Florin Nita po chvalozpěvech na svou osobu zažil přesný opak, pomohl Zlínu a Pavel Vrba opět živí naději na baráž. K milionové odměně se výrazně přiblížil Liberec, doma by musel naprosto selhat.

Liberec důrazně nakročil za milionem

Milionovou prémii za sedmou příčku s největší pravděpodobností vybojuje Liberec. Na půdě Hradce Králové v prvním utkání vyhrál vysoko 0:4 a jen naprostý kolaps by mohl Slovan o pozici nejlepšího celku prostřední nadstavbové skupiny připravit.

„Utkání se mi hodnotí dobře a výsledek je dle mého soudu zasloužený. Byli jsme lepší na míči, měli lepší pohyb. Hráli technicky a kombinačně velmi dobře. Vzhledem k vedení už druhá půle tak dominantní nebyla, ale jsem rád, že jsme přidali čtvrtou branku a udrželi čisté konto. S výkonem jsem tedy maximálně spokojen," uváděl pro klubový web spokojený kouč Luboš Kozel.

Nedávná historie ovšem hovoří o tom, že Hradec ještě teoretickou šanci má. Ve čtvrtek totiž v rámci play-off anglické League One Sheffield Wednesday otočil bitvu o Wembley a Peterborough porazil 6:1 po penaltovém rozstřelu. Jedním dechem ale dodejme, že Sheffield měl v odvetě výhodu domácího prostředí, což nyní Votroci nemají. 

Foto: FC Slovan Liberec