Agresivita Kuchty je důležitá i pro defenzivu Sparty, svou energii by ale měl umět zkrotit...

Agresivita Kuchty je důležitá i pro defenzivu Sparty, svou energii by ale měl umět zkrotit...
OBSAHUJE OHLASY

Za titulem mířící Sparta může v úterý na Slovácku nastoupit bez všech tří nejproduktivnějších hráčů celé sezony, čili nejen bez Tomáše Čvančary a Jana Kuchty, ale i bez Lukáše Haraslína.

Slovenského křídelníma z epet ARENY se netýkala nominace na Bohemians Praha 1905 a jeho start je kvůli rodinným důvodům ve hvězdách také ve čtvrtém kole nadstavby v Uherském Hradišti...

"Je v pořádku. S manželkou ale každým dnem očekávají nový přírůstek do rodiny. Uvidíme tedy, jestli bude v úterý připravený," pronesl na klubovém webu Brian Priske.

Zatímco Čvančara je na marodce a do konce sezony už by zasáhnout neměl, Kuchtu vyřadí ze hry disciplinární trest v podobě čtyř žlutých karet a s tím spojené vynucené pauzy.

Protože měl čerstvý kmenový sparťan se šestnácti nastřílenými góly v ročníku prsty v obou sobotních brankách svého mužstva, čtvrtou žlutou mu jeho šéf odpustí. I kvůli tomu, že byla z jeho pohledu velmi přísná...

Důvod? "Rozhodčí vytáhl kartu docela rychle. Ve chvíli, kdy dobíhal k rozhodčímu, tak už kartu viděl. Pokud v zápase stanovíte takovéto měřítko pro žluté karty za diskuze, mělo by jich padnout mnohem více. Honza tak či onak by měl svou energii umět zkrotit. Po první půli jsem ale cítil, že byl, stejně jako ostatní hráči, naštvaný, což nám v druhé půli svým způsobem pomohlo. Pamatujeme ale, že za podobnou přemíru energie dostal Kuchta na začátku sezony červenou kartu. Jeho agresivita je ovšem v ostatních ohledech na hřišti nesmírně důležitá například v defenzivě, což jste ostatně viděli, a rozhodně nechci, aby v tomto ohledu ubíral," ubezpečil dánský odborník.

Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce