Držitel tří titulů ze tří zemí Lüftner je po 6 letech zpět doma a už nastoupil po boku Ljevakoviče či Vachouška

Držitel tří titulů ze tří zemí Lüftner je po 6 letech zpět doma a už nastoupil po boku Ljevakoviče či Vachouška

Devětadvacetiletý stoper s nedlouhou minulostí ve Slavii Michael Lüftner je po necelých šesti letech opět součástí domácí branže. Do metropole se však nevrací...

Protože byl držitel tří titulů ze třech různých zemí v poslední době volným hráčem, zaregistrovaly ho Teplice, které ho v minulosti do velkého fotbalu vystřelily.

V neděli, zhruba třičtvrtě roku od posledního ligového vystoupení v maďarské NB I, už nastoupil po boku Vachouška, Ljevakoviče a spol. k třetiligovému duelu teplického béčka proti Benešovu (4:1).

Na hrací ploše se zkušený zadák zdržel 46 minut, než ho ve druhém dějství nahradil Nsunzu Ngosa. Ročník 2022/2023 s největší pravděpodobností dokončí v severočeské rezervě.

Ve zbytku doznívající sezony by tak ještě mohl bývalý střední obránce Kodaně, Omonie Nikósie i Feherváru naskočit proti Kolínu, Chlumci nad Cidlinou a Baníku Most.

"Příští týden začínáme opět tvrdě pracovat, protože do konce soutěžního ročníku nás čekají ještě celkem tři náročná utkání. Rozhodně nechceme být v těchto duelech jen komparzem, stále je o co hrát a my uděláme maximum pro to, abychom i v těchto utkáních dokázali uspět a mohli diváky bavit pohledným útočným fotbalem," vzkázal kouč Ladislav Jamrich.

Od příští soutěžní edice 2023/2024 už by ho však mohl využít hlavní kouč prvního mužstva Zdenko Frťala, jehož čeká po čerstvé jistotě záchrany částečné přebudování kádru.

Agresivita Kuchty je důležitá i pro defenzivu Sparty, svou energii by ale měl umět zkrotit...