Bez míče pracovitý, s míčem nebezpečný. Jurečka je typem hráče, které má Trpišovský rád

Bez míče pracovitý, s míčem nebezpečný. Jurečka je typem hráče, které má Trpišovský rád
OBSAHUJE VIDEO

V minulém ročníku byl suverénně nejlepším střelcem Slovácka, které loni v létě opouštěl s dvaceti nastřílenými brankami za sezonu.

Jestliže budeme počítat i jednu trefu ve F:NL, v nynějším soutěžním období má ve Slavii úplně stejnou bilanci, kterou si navíc může ještě vylepšit proti Sigmě a "svému" Slovácku.

Řeč je samozřejmě o osmadvacetiletém kanonýrovi Václavu Jurečkovi, jenž měl sice v Edenu pomalejší rozjezd, ale v posledních třech duelech udeřil hned šestkrát a momentálně je ve Vršovicích jasným útočníkem číslo 1.

Mohl by být kanonýrem, kterého trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským už delší dobu hledá?

"Venca je pro mě tahoun týmu, jsem maximálně spokojený. Jeho výkonnost je celkově skvělá, i když odmyslím góly, tak i tím přínosem pro tým. Ať máme nebo nemáme míč, v presingu, napadání, udržení míče, soubojovém chování, rozhodování nebo přechodové fázi," vyčíslil jeho silné stránky na webu slavia.cz.

Aktuálně je podle svého šéfa v perfektním rozpoložení. "Strašně si ho vážím za práci, kterou pro tým odvádí. Navíc dává góly, často krásné. Má dobrý pohyb, z toho všechno vychází. V podstatě v každé útočné i obranné akci zužitkovává svůj skvělý pohyb a aktivitu. Byly to věci, které jsem s ním hodně řešil, aby se více zapojoval do akcí, to souvisí i s jeho fyzickým fondem," upozornil bývalý kouč Žižkova a Liberce.

Cenu pro hráče zápasu proti Viktorii bral zaslouženě. O třech bodech pro domácí v podstatě rozhodl sám. "Je to typ hráče, kterého mám rád. Bez míče je pracovitý, s míčem nebezpečný, vyndává důležité balony z našeho vápna. Je na něj maximální spoleh, za což jsem rád," zakončil.

Lavička se vrací domů a v pozici ředitele sparťanské mládeže střídá Hřebíka. Jak to komentuje Rosický?