Lavička se vrací domů a v pozici ředitele sparťanské mládeže střídá Hřebíka. Jak to komentuje Rosický?

Lavička se vrací domů a v pozici ředitele sparťanské mládeže střídá Hřebíka. Jak to komentuje Rosický?

Novým šéfem mládežnické akademie ve Spartě se stane Vítězslav Lavička. Od 1. června nahradí jiného bývalého trenéra letenského mužstva Jaroslava Hřebíka, jenž ve funkci po 11 letech skončí.

Šedesátiletý Lavička se vrátí do Sparty po téměř osmi letech. S klubem získal sedm ligových titulů jako hráč, další čtyři přidal později v roli asistenta trenéra. Jako hlavní kouč vedl Spartu dvakrát a v sezoně 2013/14 s ní ovládl nejvyšší soutěž i pohár.

"Je to příjemný pocit, vrátit se po letech zase domů. Jako hráč i trenér jsem toho v klubu prožil opravdu hodně. Těším se na svou novou roli, na spolupráci se všemi lidmi v naší akademii, v celém klubu i s našimi fanoušky," uvedl Lavička, jenž dovedl Spartu k zatím poslednímu titulu. Letenští mohou ukončit devítileté čekání na další triumf už tento týden, dvě kola před koncem soutěže mají pětibodový náskok na druhou Slavii.

"Vítězslav Lavička je osobnost s bohatými trenérskými zkušenostmi, které může v akademii na Strahově předávat dalším generacím trenérů a hráčů. Klíčovou úlohou člověka, který stojí v čele akademie, je edukovat a rozvíjet trenéry a všechny další, kteří se na chodu Strahova podílejí. Jsme přesvědčeni, že je pro tuto pozici správnou volbou," řekl sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.

Lavička v minulosti vedl i reprezentační jednadvacítku, dvakrát se stal českým trenérem roku. Mistrovský titul získal i s Libercem a v australské lize s FC Sydney. Naposledy trénoval loni reprezentaci Kuvajtu.

Agresivita Kuchty je důležitá i pro defenzivu Sparty, svou energii by ale měl umět zkrotit...