Hráč kola: Krejčí přiblížil Spartu k titulu, Dostál přiváděl k šílenství útočníky Pardubic a Olatunji si opět řekl o lepší angažmáFlashscore
Ladislav Krejčí penaltou opět nepohrdl a Spartě chybí k zisku titulu jediný bod. Gólmanem kola je Stanislav Dostál, jeho vzrůstající forma udržela Zlín ve hře o baráž. O lepší angažmá si říká nigerijský útočník Victor Olatunji, jenž na jaře udivuje podobně jako Václav Jurečka, který po čtyřgólovém představení s Bohemkou sestřelil v Edenu i úřadujícího mistra.
Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha)

Už jen bod schází k tomu, aby Ladislav Krejčí jako kapitán dovedl Spartu k vytouženému titulu. Čtyřiadvacetiletý záložník z posledních osmi ligových duelů vytěžil sedm branek, z toho pět z pokutových kopů.

Dočkal se i v sobotu doma v derby proti Bohemians 1905. Penaltu v 69. minutě si prakticky zařídil sám, neboť křikl na ležícího Jana Kuchtu, aby šel zpět do hry. Kuchta následně sebral Valešovi míč a ten jej nedovoleně zastavil.

Krejči potvrdil svou psychickou odolnost v tak náročných momentech a ranou k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Svůj další brilantní výkon korunoval pět minut před koncem, kdy jeho přesnou hlavičku zužitkoval Kuchta a rozhodl o nesmírně důležité výhře.

„Penalta nás hodně nakopla, do té chvíle jsme se spíše trápili. Krejčí nám dodal sílu a důvěru, že to můžeme zvládnout," pochválil svého kapitána v rozhovoru pro klubový web Brian Priske.

A co další hvězdy víkendu?Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

Na Letné Václav Jurečka vyšel naprázdno, chuť si tak spravil v domácím střetnutí s úřadujícím mistrem. Osmadvacetiletý útočník opět skóroval velmi rychle, už v páté minutě mu míč v pokutovém území předložil Schranz a Tvrdoň na jeho ránu z první neměl čas reagovat.

„Branka nás paradoxně uspala, výkon v první půli nebyl optimální a vše vyvrcholilo inkasovaným gólem v půli druhé. Na psychiku to byl těžký moment, ale zvládli jsme to," těšilo Jurečku.

Vítězný zásah přišel pro bývalého útočníka Slovácka dvacet minut před koncem duelu. Po průnikové přihrávce Oscara se Jurečka opřel do míče a střídající Staněk neměl nárok. Jurečka mohl z utkání vytěžit i více, v obrovské šanci krátce před vítěznou trefou jej ale Staněk vychytal.

„Kdyby ta neproměněná šance znamenala ztrátu bodů, hodně bych si to vyčítal. Nyní ale hraju v pohodě a předvádím asi nejlepší fotbal, co jsem ve Slavii. Vše si sedlo a práce, kterou vkládám do tréninků, se vrací. To je pro mě příjemná odměna, ale prvotní je fakt, že máme tři body," dodal Jurečka v rozhovoru pro klubový web.

A na stejném místě jej mohl chválit i kouč Jindřich Trpišovský. „Pro mě je to tahoun týmu, jsem s ním maximálně spokojený. Jeho výkonnost je skvělá, a i když odmyslím branky, je přínosem pro tým. Je v perfektním rozpoložení, vážím si ho za práci, kterou pro tým odvádí. Má dobrý pohyb, z toho všechno vychází. Bez míče je pracovitý, s míčem nebezpečný a je na něj maximální spoleh, za což jsem rád," doplnil Trpišovský na adresu autora čtrnácti letošních ligových zásahů.

Victor Olatunji (FC Slovan Liberec)

Opět po týdnu se mezi výběr nejlepších hráčů FORTUNA:LIGY dostal nigerijský útočník Victor Olatunji. Třiadvacetiletý útočník má v posledních týdnech vynikající střeleckou formu, v pěti duelech nasázel pět branek a v jarní části soutěže se dostal už na osm přesných zásahů.

Olatunji se k první brance dostal po dvaceti minutách hry, kdy jej výborně vysunul Varfolomeev a vyběhnuvší gólman Vízek neměl nárok. Druhou trefu si nechal Olatunji na nastavení první půle.

Míč mu tentokrát perfektně naservíroval Červ a dobře postavenému Olatunjimu stačilo jen nastavit nohu. Liberec na půdě Hradce dominoval, zvítězil 0:4 a s největší pravděpodobností si dojde pro sedmou pozici.

Stanislav Dostál (FC Trinity Zlín)

V minulém kole zářil Florin Nita, nyní se do výběru nejlepších borců uplynulého kola dostává gólman posledního týmu soutěže Stanislav Dostál.

Ano, hosté mohou děkovat chybujícímu Nitovi i Filipu Balajovi a Antonínu Fantišovi za vstřelené branky, výraznou měrou pod nečekané vítězství 1:2 se ale podepsal právě zkušený jednatřicetiletý Dostál.

Ten se do brány dostal v 29. kole poté, co Matej Rakovan obdržel čtyři branky od Plzně. V pěti duelech pod vedením Dostála získal Zlín osm bodů a nadále živí šanci na baráž.

Na Dostála mířilo celkem osm střeleckých pokusů, dalších jedenáct letělo mimo nebo bylo zblokováno. Rodák ze Zlína si neporadil jen s jedním pokusem, v dalších šancích vychytal Černého či Hlavatého.