Změny v Manchesteru City? Rýsuje se výměna s Bayernem i odchod mistra světa

Změny v Manchesteru City? Rýsuje se výměna s Bayernem i odchod mistra světa

Manchester City zažívá hodně vydařené období. Minulý týden prošel přes Real Madrid do finále Ligy mistrů a před pár dny oslavil zisk mistrovského titulu. Jestli se na tyto úspěchy anglickému celku podaří navázat i příští rok bude do značné míry záviset na složením kádru, které se nyní na Etihad Stadium začíná řešit. K jakým změnám by podle goal.com mohlo dojít?  

Nejistá je budoucnost německého záložníka Ilkaye Gündogana. O jeho služby se měly ucházet kluby ze Španělska, ale podle posledních zpráv by mělo dojít k dohodě s Manchester City a k prodloužení smlouvy, která mu vyprší tento červen.

Kvůli tomu vedení celku jednalo o možných posilách právě do středu pole a vyhlédlo si dalšího německého záložníka. Z Bayernu Mnichov by rádo získalo Joshuu Kimmicha. Ten by do Anglie mohl zamířit výměnou za Joaa Cancela, jenž v bavorské metropoli právě z Manchesteru hostuje a v kádru čerstvého mistra o něj už není zájem.

Kimmich je v Bayernu po konci trenéra Nagelsmanna nespokojený a nebránil by se změně angažmá. V Manchesteru by se znovu potkal s Pepem Guardiolou, pod nímž zažil velmi vydařené roky.

Naopak z Anglie by mohl odejít útočník Julian Alvarez, který v konkurence Erlinga Haalanda nemá prakticky šanci na základní sestavu. Jeho novým působištěm by mohl být Real Madrid, který bude výhledově potřebovat náhradu za Karima Benzemu a to spíš dřív, než později. Tento přesun by mohl pokladníka Bílého baletu vyjít na 50 milionů eur.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.