Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska

Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska

Do konce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY chybí už jen pár kol. Situace se tak začíná pořádně vyostřovat. Zatímco někteří načasovali formu na výbornou, druzí asi ani nevěřím vlastním očím tomu, co se děje. Na konkrétních případech to jde vidět v Karviné či Vlašimi.

Červená – obrovské trápení Vlašimi

O Vlašimi jsme psali poměrně nedávno. Tehdy to bylo jen v oranžové, nicméně situace se obrací řádně do červena.

V posledních pěti zápasech mají méně získaných méně bodů jen Jihlava (3) a Třinec (2). Parta ze středu Čech nemůže najít formu a ukazuje se to na výsledcích. Z posledních pěti utkání jediné za tři body, trochu překvapivě z Příbrami. Ta se nicméně v tu dobu nacházela uprostřed velmi špatné formy.

Jinak zapisuje parta trenéra Hyského tři prohry v řadě. Podlehla rezervě Sigmy, Vyškovu a naposledy Táborsku. 

Problém číslo jedna je jasný. Je to obrana, která inkasovala deset branek. Ve zmiňovaném období dostaly více branek jen týmy Varnsdorfu (13) a Jihlavy (12). U Vysočiny by ale bylo číslo výrazně menší nebýt sedmigólové demolice od béčka Slavie.

Zatímco v průběhu jara se o Vlašimi mluvilo jako o štice ligy, teď je ráda, kolik si toho nahrála před koncem sezony. Na sestupové pásmo totiž chybí jen sedm bodů. Hrát se ještě o pár kol víc, bůh ví, jak by dopadla. 

Foto: FC Sellier & Bellot Vlašim