Chrudim svazoval tlak i nervozita, ale už je to pasé. Zachráněný MFK si může vylepšit bodový rekord

Chrudim svazoval tlak i nervozita, ale už je to pasé. Zachráněný MFK si může vylepšit bodový rekord

"Dobré ráno, Chrudimáci! Už jste slyšeli, že Chrudim bude v příští sezoně zase druholigová?"

Toť status, které zazněl na sociálních sítích východočeského MFK den po cenném skalpu Varnsdorfu, o který se zasloužili Záviška a dvougólový Hašek.

Doprovodila ho fotografie z vítězné kabiny, která jen potvrdila to, že si Chrudim udržela druholigový status i v páté sezoně po sobě.

Záchranou však jejich mise v doznívajícím ročníku F:NL nekončí. Mužstvo trenéra Radka Kronďáka, jemuž asistují Jindřich Tichai a Roman Pavlík, totiž vyrovnal svůj rekord v počtu nasbíraných bodů ve druhé lize, ve které operuje od sezony 2018/2019.

Na překonání maxima však ještě mají Floder a spol. dva duely, s tím, že ten nejbližší se odehraje již ve středu ve Vlašimi.

"Můžeme být méně nervózní, hlavně si to konečně chceme užít, zahrát si a dát si pěkně balon. Kolikrát nás tlak svazoval, teď už to bude v pohodě. Ale také to nebude jednoduché a musíme se na duel poctivě připravit," upozornil zmíněný Dominik Hašek.

Jeho tým drží po osmadvaceti odehraných kolech průběžnou osmou pozici a kdo ví, třeba si ji ještě vylepší. Sedmá rezerva Sparty má totiž jen o bod více a to má před sebou těžký duel v Příbrami, které jde o baráž.

Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.