Breite nemá rád jen laxní dohrávání: Nerad bych byl jen mentorem v kabině, ale chci být platný na hřišti

Breite nemá rád jen laxní dohrávání: Nerad bych byl jen mentorem v kabině, ale chci být platný na hřišti

Pobytem v první šestce si Sigma splnila cíl, který si dala před startem sezony a pakliže by nebyla remízovým králem soutěže, možná mohla být evropským pohárům ještě mnohem blíž.

Potvrdil to i třiatřicetiletý středopolař Radim Breite. "Je to hezké, ale stejně přemýšlíme, že můžeme dosáhnout výš. Uvidíme, co přinese další sezona. Nechtěl bych říkat, že cíle v ní budou vyšší, ale věříme, že budeme hrát zase nahoře. To je pro nás nejdůležitější," citoval web gol.cz slova bývalého hráče Teplic, Liberce či Varnsdorfu.

Breite je součástí dění na Andrově stadionu od února 2020 a o herní vytížení nouzi nemá, o čemž svědčí jednatřicet startů v sezoně a 2508 odehraných minut.

"Poslední dvě sezony patřily mezi mé nejlepší. Doufám, že je to dobré a že ještě pár sezon bude. Asi nedokážu přesně říct, proč to tak je. Ono i první dva roky v Liberci vyšly, skončili jsme třetí, zahráli si poháry, byli jsme v laufu. Je to o týmu. Když se sejde dobrá parta, cítíte se líp. Myslím, že v Olomouci si vše sedlo dobře," potvrdil svěřenec Václava Jílka.

Protože rodák z Krupky, jenž nyní hraje v olomoucké záloze kapku výš, než na co byl v minulosti zvyklý, nedávno na Hané prodloužil smlouvu až do června 2026. Pohodu si tak bude chtít udržet co nejdéle...

"Jsem rád, když hraju a když se mnou trenér počítá. Ve fotbale jde všechno rychle, zničehonic může být vše jinak. Musíte být pořád v pozoru a neustále makat. Důvěru trenéra cítím, ale uvidíme, co bude dál. Mohou přijít noví hráči, může se to změnit. Každopádně si vážím toho, že jsem dostal nabídku nové smlouvy, beru to i jako vyjádření důvěry. Ale nemám rád, když to někdo chce jen někde dohrát. Nechci, aby to tak bylo. Nerad bych byl jen mentorem v kabině, ale chci být platný na hřišti," upozornil ostřílený fotbalista, jehož zaměstnavatel hostí v úterý večer druhou Slavii.

Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska