V Táborsku se loučí velezkušený kapitán, který si zahrál za Plzeň či Boleslav a ocitl se také v Itálii či Turecku

V Táborsku se loučí velezkušený kapitán, který si zahrál za Plzeň či Boleslav a ocitl se také v Itálii či Turecku

Devětatřicetiletý veterán FC Silon Táborsko Jakub Navrátil se rozhodl, že nedělní domácí zápas 28. května 2023 proti FK Viagem Příbram bude jeho poslední. Staří Římané říkali: Acta est fabula plaudite - Hra skončila, tleskejte. Byl to výrok na závěr římských komedií, také poslední slova císaře Augusta. A Jakub Navrátil byl a je „císař“ fotbalových trávníků, který za svou bohatou kariéru stihl téměř 500 profesionálních zápasů. V neděli ho diváci na jihočeské Kvapilce uvidí v akci naposledy.

Současný svěřenec kouče Romana Nádvorníka je rodákem z Tábora a odchovanec FK Tábor (dříve VS Tábor). Právě tam prošel kompletně mládeží a hrál i za muže. Už v patnácti letech nastoupil za seniory divizi.

V osmnácti si ho vzal trenér Karel Krejčí do dorostu Příbrami, odkud se probojoval do prvního týmu. Svoji prvoligovou premiéru si odbyl proti Plzni 24. 4. 2004 a byl u výhry 2:1.

V tuzemsku oblékal kromě Marily Příbram také dresy Viktorie Plzeň a FK Mladá Boleslav. S Viktorií  má ligový titul, i když jen z poloviny, neboť v zimě 2011 (spolu s Tomášem Radou) odešel do tureckého Sivassporu. Ve městě v severovýchodním cípu Anatolské náhorní plošiny strávil tři a půl roku, pak jeho kroky zamířily podruhé do Mladé Boleslavi.

Do rodného města a tím pádem do FC MAS Táborsko se vrátil na podzim 2015 po ukončení smlouvy ve „městě aut“. Ještě si na půl roku odskočil zkusit třetí italskou do Juve Stabia.

Brzy převzal kapitánkou pásku Táborska, kterou nosí dodnes. Svým vzrůstem (193 centimetrů) je Jakub Navrátil v kabině naprosto nepřehlédnutelný, fotbalově i lidsky.

V neděli 28. května 2023 v zápase F:NL mezi FC Silon Táborsko a FK Viagem Příbram pověsí kopačky na pověstný hřebík a v rámci táborského fotbalu se přesune do jiné pozice.

Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska