Nepochopitelný zkrat, řekl Pulpit k situaci na Spartě. Kováčovu explozi chápe

Nepochopitelný zkrat, řekl Pulpit k situaci na Spartě. Kováčovu explozi chápe
ROZHOVOR

Fotbalisté Sparty se mohou už v úterý radovat z titulu. Když uhrají alespoň bod na Slovácku, získají ho bez ohledu na vše ostatní. O víkendu k tomu přispěla i hrubá chyba brankáře klokanů Romana Valeše, který Letenským doslova daroval pokutový kop. Jak se nejen na tento moment díval slavný český trenér Martin Pulpit?

Naposledy jste vyjádřil přání, aby Bohemka zvítězila na Spartě. Nakonec k tomu nebylo daleko…
To nebylo. Když ale uděláte takové hrubé chyby, soupeř vás zákonitě potrestá. Sparta tak získala tři body, byť Bohemka měla vážně blízko k dobrému výsledku.

Zápas hrubě ovlivnila minela gólmana Romana Valeše, který daroval Spartě penaltu. Co se mu v ten moment mohlo asi honit v hlavě?
To se musíte zeptat přímo jeho. Ale byl to prostě neuvěřitelný zkrat. Navíc myslím, že pak nebyl zcela soustředěný ani při tom druhém gólu, kdy v dané situaci mohl udělat víc.

Zažil jste někdy něco podobného?
Ne. Takovou chybu jsem vážně ještě nikdy neviděl.

Kuriózní je, že o víkendu nastaly obří chyby gólmanů hned dvě. Tu druhou spáchal pardubický Florin Nita…
Nica svým zákrokem, nezákrokem vrátil mužstvo Zlína neskutečně do hry. Po tomhle zápase už mohly mít Pardubice jistou baráž. Teď se ale musí dál tvrdě bít o to, aby se vyhnuly přímému sestupu.

Brankář Nita je z Rumunska a v Pardubicích po sezoně nejspíš skončí. Svou minelu prý každopádně nesl hodně špatně.
On je pro mě velmi kvalitní gólman. Řekl bych, že i s dobrým a pevným charakterem. Je mi ho svým způsobem líto, na jaře odvedl Pardubicím skvělé služby. Bohužel se však téhle chyby dopustil v dost důležitém utkání.

Zatímco kouč Bohemky Jaroslav Veselý se Valeše zastal, trenér Pardubic Radoslav Kováč pálil do Nity ostrými. Nepřehnal to?
Tam jde o to, že oba trenéři hodnotili zápas v úplně rozdílném postavení. Pardubice hrají o bytí a nebytí, chyba Nity je může stát účast v příštím prvoligovém ročníku. To Bohemka hraje o čtvrté místo. A i přes ten úlet Valeše na něj šanci pořád má.

Nemůže tahle věc Pardubice ještě více semknout?
To se ukáže v domácím zápase s Jabloncem. Ten je pro Pardubice neméně důležitý a já věřím, že ho zvládnou. Zvlášť když sezonu končí v těžkém duelu na hřišti Baníku Ostrava.

A když se vrátíme oklikou zpátky na začátek, tak
Sparta hraje dnes na Slovácku a k zisku titulu jí stačí bod. Podaří se?
Jelikož Slovácko soupeří s Bohemkou o čtvrté místo, na tenhle zápas se bude chtít co nejlépe připravit a koncentrovat. Pro Spartu to nebude vůbec jednouché, zvlášť když by měla ještě postrádat Honzu Kuchtu. Ať už by to ale dnes dopadlo jakkoliv, Sparta titul získá. Ve fotbale se sice může stát všechno, ale jsme v Čechách. 

Jednu z největších letních posil získala Sparta už teď. Těžit z ní bude i kouč Priske