Na Střeleckém ostrově končí nejen Čavoš a Škoda. Zápotočný s Niklem se obejdou i bez tohoto čtyřlístku...

Na Střeleckém ostrově končí nejen Čavoš a Škoda. Zápotočný s Niklem se obejdou i bez tohoto čtyřlístku...

Dynamo České Budějovice, které skončilo ve FORTUNA:LIZE na desáté pozici, po konci sezony opouští šest hráčů včetně bývalého kapitána Patrika Čavoše nebo útočníka Michala Škody

Osmadvacetiletý Čavoš v klubu působil sedm a půl roku a pomohl mu k návratu do první ligy. Na jihu Čech odehrál 219 soutěžních utkání.

Kromě něj a Škody v Dynamu končí také bosenský obránce Benjamin Čolič, slovenský obránce Lukáš Skovajsa a chorvatský záložník Matej Mršič.

Vedení klubu neprodlouží fotbalistům smlouvy, které končí k 30. červnu. Všichni se stanou volnými hráči. České Budějovice opustí také slovenský obránce Branislav Sluka, jenž se po konci hostování vrátí do Žiliny.

"Všem bychom chtěli poděkovat za odvedené služby a přejeme do budoucna vše nejlepší. Se všemi zmiňovanými fotbalisty se klub oficiálně rozloučil minulý pátek při slavnostním ukončení sezony a budou chybět na startu letní přípravy, který je naplánován na pondělí 19. června,“ uvedl na webu dynamocb.cz sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Jihočeši obsadili v základní části první ligy desáté místo. V nadstavbové skupině o umístění podlehli v dvojzápase Liberci.

Plavšič už v Baníku ve zbylých dvou ligových zápasech žádné skvělé služby neodvede, dostal svolení odjet do Srbska