Hráč kola: Hrubého přihrávky posunuly Zlín blíž k baráži, Jurečka dál střelecky exploduje, Soukup s první ligovou nulou

Hráč kola: Hrubého přihrávky posunuly Zlín blíž k baráži, Jurečka dál střelecky exploduje, Soukup s první ligovou nulou
HRÁČ KOLA

Václav Jurečka si připsal další dvě ligové branky a do posledního kola nadstavby půjde s malou nadějí na zisk trofeje pro nejlepšího kanonýra FORTUNA:LIGY. V defenzivě v rámci čtvrtého kola nadstavbové části zářili Asger Sörensen a Lukáš Soukup, který se v dresu Bohemky dočkal vůbec svého prvního čistého konta mezi elitou. Trojici hráčů ze skupiny o titul doplňuje Robert Hrubý. Díky jeho přihrávkám se baráži přiblížil Zlín. 

Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

Potřetí za posledních čtyři kola se jedním z nejlepších hráčů FORTUNA:LIGY stal Václav Jurečka. V nadstavbové části zaznamenal neuvěřitelných osm branek, přesto to Slavii k zisku mistrovského titulu nestačilo.

Slavia na půdě olomoucké Sigmy nezačala vůbec dobře a už po šesti minutách prohrávala o dvě branky. Jenže poté si vzal slovo Václav Jurečka a ještě do půle stihl vyrovnat. „První gól nám jednoznačně pomohl, rozběhali jsme se, dokázali jsme udržet míč a soupeře jsme dostali pod tlak. Druhý gól, to byla krásná akce, poté už jsme věřili, že to zvládneme,“ hovořil pro klubový web smířený kouč Jindřich Trpišovský.

Jurečka si díky vynikající nadstavbě vystřílel pozici druhého nejlepšího kanonýra a teoreticky by mohl zaútočit i na vedoucího Jakuba Řezníčka. Zatímco útočník Brna se v posledních týdnech trápí, Jurečka by hattrickem v posledním domácím duelu proti svému bývalému týmu, tedy Slovácku, mohl brněnského střelce vyrovnat.

A co další hvězdy víkendu?