Sigmě se možná rýsuje náhrada za Chytila. Z padající Ibizy se pokusí nalákat zpět na Andrův stadion Juliše

Sigmě se možná rýsuje náhrada za Chytila. Z padající Ibizy se pokusí nalákat zpět na Andrův stadion Juliše

Nejlepšího olomouckého střelce Mojmíra Chytila, jenž má před sebou letní přesun do Slavie, by mohla Sigma nahradit v zahraniční soutěži.

V hledáčku sportovního manažera Ladislava Mináře totiž uvízl osmadvacetiletý forvard Lukáš Juliš, jenž by navíc nešel do neznámého prostředí.

Před pár lety totiž strávil na Andrově stadionu velmi výživný půl rok, během něhož se mu podařilo přetavit 14 soutěžních vystoupení hned v deset tref a na Hané by tak měl na co navazovat.

Od ledna je exsparťan s epizodní historií ve vršovickém Ďolíčku k zastižení na Ibize, se kterou hraje druhou nejvyšší španělskou soutěž Segunda División.

Protože se však bude jeho současný tým poroučet do třetí ligy, spoluhráč Nolita bude v létě řešit změnu klubu a byť má být prioritou zahraničí, české prostředí určitě zatracovat nejde.

Na serveru iSport.cz v tomto směru zaznělo i to, že má být Sigma připravena nabídnout Julišovi nadstandardní podmínky, které by z něj mohly udělat nejlépe placeného hráče Jílkova souboru.

Předposlední Ibiza má před sebou v sobotu 27. května poslední střet ročníku proti Málaze a po něm už to bude mít v rukou útočníkův agent Martin Říha.

Juliš během své první zahraniční mise kariéry zasáhl do 12 ligových duelů a 420 minut pobytu na trávnících se mu podařilo přetavit v jeden přesný zásah.

V sezoně 2022/2023 je tak zatím na třech brankách, s tím, že zbylé dvě stihl zaznamenat ještě ve Spartě. Jak v áčku proti Mladé Boleslavi, tak v druholigovém béčku s Duklou.

Gning? Ve Vlašimi vydržel půl sezony, v Teplicích je rok a teď může zase pryč