Jak vypadá pořadí nejdražších hráčů planety?

Jak vypadá pořadí nejdražších hráčů planety?

Letní přestupní termín se blíží mílovými kroky. Některé transfery se již pomalu rýsují, u jiných budeme zcela jistě hodně překvapeni. Změnit angažmá mohou i ti vůbec nejdražší hráči světa. Jak ale vypadá žebříček čtyř nejhodnotnějších borců podle specializovaného serveru transfermarkt.com?  

Na samotném vrcholu se vyhřívá útočník francouzského Paris Saint-Germain Kylian Mbappé, o jehož služby se dlouhodobě zajímá Real Madrid. U jeho jmenovky visí cena 180 milionů eur. V Paříži však není úplně spokojený, byť před rokem prodloužil smlouvu. Změně adresy by se ovšem nebránil. Zásadní je ovšem otázka, jestli se francouzský celek dokáže s bílým baletem dohodnout.

Druhá pozice patří norskému snajprovi Erlingu Haalandovi (170 milionů eur). Ten se po přestupu do Manchesteru City nezdržoval aklimatizací a rychle začal úřadovat. Během premiérové sezony za kanálem La Manche hned dokázala překonat střelecký rekord soutěže a ještě nekončí. I díky němu se Citizens dostali do finále Ligy mistrů a útočí na treble. Jak se zdá, anglický klub udělal s někdejším hráčem Borussie Dortmund terno.

V Signal Iduna Parku působí Jude Bellingham. Anglický záložník, jehož hodnota je vyčíslena na 120 milionů eur, by se měl brzy stěhovat do Realu Madrid. A rozhodně to nebude za málo. Přitom do Bundesligy přišel v červenci 2020 z Birminghamu za 25 milionů eur.

Stejnou cenu jako devatenáctiletý středopolař má také křídelník Bílého baletu Vinícius Júnior, z něhož v Madridu roste komplexní útočník. V letošní sezoně LaLigy dal 10 branek a dalších 10 připravil.