Hyčka ani Vondrášek nepřijali teplickou nabídku hrajících trenérů v rezervě, na Stínadlech končí a půjdou jinam

Hyčka ani Vondrášek nepřijali teplickou nabídku hrajících trenérů v rezervě, na Stínadlech končí a půjdou jinam

Na teplických Stínadlech se po posledním duelu této sezony rozloučí s dvojicí zkušených hráčů Tomášem Vondráškem (35) a Aloisem Hyčkou (32).

"Vzhledem k jejich pevnému poutu ke žlutomodrým barvám obdrželi oba hráči nabídku v klubu pokračovat. Na rozdíl od současných rolí prvoligových fotbalistů byla oběma shodně nabídnuta důležitá role zkušených hráčů působících v rezervním týmu a dále pak paralelní trenérská kariéra u mládežnických týmů," zaznělo na stránkách fkteplice.cz.

Pakliže by na nabídku kývli, zařadili by se k Janu Rezkovi a Admiru Ljevakovičovi, kteří si vybrali stejnou cestu před nimi. Hráči se ji však rozhodli nevyužít...

K 30. červnu se tak se "skláři" rozloučí. "Bylo to velmi složité rozhodnutí, které jsme napříč sportovním úsekem řešili dlouhou dobu. Naším cílem bylo, aby oba v klubu zůstali a začali přenášet své bohaté zkušenosti na naše mladé talentované naděje. Oba se však rozhodli ještě pokračovat v plnohodnotné hráčské kariéře, čemuž samozřejmě naprosto rozumíme. Za celé jejich působení v našem klubu si zaslouží obrovský respekt a poděkování, přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v jejich dalších životních výzvách," pronesl teplický ředitel Rudolf Řepka.

Oficiální rozloučení bude, jen se ještě neví kdy a pravděpodobně se tak stane v rámci nějakého šlágru na podzim. "Oba budou v klubu kdykoliv vítáni. Naše nabídka je v podstatě časově neomezená, jsme ochotni ji s oběma diskutovat v podstatě kdykoli v budoucnosti. Chtěli bychom se s nimi rozloučit před pořádnou diváckou kulisou, což si rozhodně zaslouží. Rozloučení proto budeme směřovat na některý z domácích podzimních zápasů proti pražským S," přidal funkcionář.

Bývalý hráč Zbrojovky Hyčka odehrál za šest let v teplických službách 139 ligových duelů s bilancí tří branek a osmi asistencí. Rodák ze Sokolova Vondrášek strávil ve žlutomodrých barvách ještě mnohem déle a dokazují to i čísla - nastoupil do 346 utkání, které se mu podařilo přetavit ve 21 gólů a 21 přihrávek.

Trávník? Peníze, které za něj Sparta žádá, nejsme schopni dát, tvrdí Šumulikoski