"Ševci" už se prý skoro topili v bahně. Šance vidím zhruba 60 ku 40 ve prospěch Zbrojovky, tvrdí Trousil

"Ševci" už se prý skoro topili v bahně. Šance vidím zhruba 60 ku 40 ve prospěch Zbrojovky, tvrdí Trousil

Připadne Černý Petr brněnskému, nebo zlínskému klubu? Poslední květnovou neděli se rozhodne o tom, zda se budou do druhé ligy přímo poroučet svěřenci Martina Haška, nebo jestli přijde o prvoligový status výběr Pavla Vrby. 

S lepšími kartami míchají "ševci", kteří poslední dva duely vyhráli a na půdě Zbrojovky jim bude stačit k jistotě baráže i remízový výsledek.

"Pět střetnutí navíc v nadstavbě je spasilo. Vždyť už se skoro topili v bahně. K tomu, že jsou z něj venku, jim ovšem Zbrojovka výrazným poklesem formy notně dopomohla," pronesl na webu sport.cz bývalý dlouholetý kouč Vyškova Jan Trousil.

I tak však dává větší šance na baráž mužstvu, které ofenzivně táhli Řezníček, Alli a Ševčík, jenž by se měl podle dřívějších spekulací hlásit v letní přestávce na Spartě.

"Bude to víc o hlavách než fotbalovém umu. Vždyť naprostá většina hráčů na obou stranách takhle důležité utkání ještě nehrála. Šance vidím zhruba 60 ku 40 ve prospěch Zbrojovky. Její výhodou bude domácí prostředí. Brněnští fandové jsou teď naštvaní, ale jsem přesvědčený, že v sobě najdou zbrojovácké srdíčko a poženou svůj tým v hojném počtu za výhrou," doplnil sedmačtyřicetiletý odborník, který toho svého času neodehrál za Zbrojovku zrovna málo.

V Brně si přejí střelecké pookřání nejlepšího ligového střelce Jakuba Řezníčka, jenž sice skóroval již devatenáctkrát, nicméně v posledních sedmi soutěžních duelech vyšel střelecky naprázdno a naposledy se zapsal do střelecké listiny před 40 dny proti Pardubicím.

"Zbrojovka hraje pod koučem Haškem z hlubšího bloku. Kuba teď nemá vpředu tak velkou podporu. Není ale vůbec dobré, pokud mužstvo spoléhá takřka výhradně na jednoho borce," upozornil Trousil.

Hyčka ani Vondrášek nepřijali teplickou nabídku hrajících trenérů v rezervě, na Stínadlech končí a půjdou jinam

Foto: MFK Vyškov