Velká kádrová čistka v Budějovicích pokračuje. Na jihu země už nebudou působit ani Balkánci Mršič a Čolič

Velká kádrová čistka v Budějovicích pokračuje. Na jihu země už nebudou působit ani Balkánci Mršič a Čolič

V úvodu tohoto týdne ukončilo své působení na jihočeském Střeleckém ostrově šest hráčů včetně Patrika Čavoše či Michala Škody.

Exodus v Dynamu tím ovšem neskončil a poslední květnový pátek roku 2023 se k nim přidala i balkánská dvojice Matej Mršič a Benjamin Čolič.

Prvně jmenovaný devětadvacetiletý chorvatský záložník opouští České Budějovice po 93 ligových startech, šesti trefách a devíti asistencích. V klubu operoval pět let...

"Hodnotím to pozitivně. Prožil jsem tady krásných pět let a ty byly skvělé, škoda toho posledního roku, kdy jsem byl často zraněný. Mám tu spoustu kamarádů, kterým budu fandit. Budu se sem vracet rád, ať už jako soupeř, nebo třeba jen na návštěvu," uvedl na webu skcb.cz Mršič.

Jednatřicetiletý bosenský borec mává jihočeské značce po 100 vystoupeních, čtrnácti gólech a šestnácti přesných přihrávkách.

"Mohu říct, že jsem byl se svým působením v Dynamu hodně spokojený. Za čtyři sezony jsem toho odehrál opravdu hodně. Určitě budu klub dál sledovat," doplnil Čolič.

Dohromady už kádr Tomáše Zápotočného a Marka Nikla opustilo osm fotbalistů a doposud byl oznámen jen příchod Jana Suchana z Vlašimi. Čekat jde tedy i vydatné posilování.

NA STŘELECKÉM OSTROVĚ KONČÍ NEJEN ČAVOŠ A ŠKODA. ZÁPOTOČNÝ S NIKLEM SE OBEJDOU I BEZ TOHOTO ČTYŘLÍSTKU...

Foto: SK Dynamo České Budějovice