Cíl byl splněn! řekl Kozel, který se s Libercem domluvil na prodloužení spolupráce. Zůstává i Tupta

Luboš Kozel se s vedením prvoligového Slovanu dohodl na prodloužení smlouvy, která by mu vypršela po sezoně. S klubem podepsal nový roční kontrakt s následnou opcí. Severočeši o tom informovali na svých sociálních sítích.

Kozel přišel do Liberce předloni na konci srpna. Mužstvo tehdy přebral po šesti kolech minulé sezony na posledním místě tabulky a postupně jej vytáhl až do prostřední nadstavbové skupiny, kterou si Severočeši zahráli i letos. Ve finále po venkovním drtivém vítězství 4:0 nad Hradcem Králové a porážce 2:3 v domácí odvetě skončili v soutěži na sedmé příčce.

"Vzhledem k tomu, kde jsme se nacházeli někdy v březnu, jsme spokojeni. Skončili jsme sedmí, což byl cíl. Myslím, že výkony od zápasu se Slavií byly poměrně dobré. Díky tomu jsme se dostali do střední skupiny a potom ji vyhráli," řekl na tiskové konferenci po odvetě s Hradcem Kozel.

V Liberci bude pokračovat i jedna z opor týmu Lubomír Tupta. Pětadvacetiletý slovenský ofenzivní univerzál ve Slovanu půl roku hostoval z italské Pescary a vedení severočeského klubu nyní uplatnilo opci na přestup. Tupta patřil na jaře k nejproduktivnějším libereckým hráčům a připsal si šest gólů.

Vedení Slovanu zároveň prodloužilo smlouvu s řeckým obráncem Mariosem Purzitidisem. Čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál působí v Liberci od října 2020 a za Severočechy zatím odehrál 70 ligových utkání s bilancí jednoho gólu.