De Jong: Klub mě chtěl prodat, ale já chtěl zůstat. Výsledek? Jsem stále v Barceloně a budu i nadále

De Jong: Klub mě chtěl prodat, ale já chtěl zůstat. Výsledek? Jsem stále v Barceloně a budu i nadále

Barcelona řešila a stále řeší finanční krizi a jednou z možností, jak se s ní vypořádat, byl prodej hráčů. Ruka osudu ukázala na Frenkieho de Jonga, který se však nedal.

Nizozemský středopolař je od dětství velkým fanouškem Barcy a jakmile se mu vydařil přestup na pověstný Camp Nou, nechtěl z něho odcházet. Když mu tedy klub loni v létě sdělil, že se jej chystá prodat, hráč to zásadně odmítl.

„Klub si procházel velice obtížnou situací, a tak mi bylo sděleno, že se mě chystají prodat. Měli za mě velice slušnou nabídku z Manchesteru United, ovšem já chtěl za každých okolností zůstat,“ svěřil se de Jong pro NOS Voetball.

Důvod, proč se toto téma opět vytáhlo napovrch, je ten, že se opět blíží přestupové období a situace se v podstatě nezměnila. Frenkie má být prvním hráčem, který je na ráně, když se začne projednávat otázka ohledně přestupů.

„Miluji Barcelonu a jsem její nedílnou součástí. Přeju si zde zůstat tak dlouho, jak to jen bude možné. Už loni se mě pokoušeli prodat, já chtěl zůstat a výsledek je takový, že tu jsem stále. A pevně věřím, že budu i nadále,“ pověděl nizozemský záložník.

„To téma je možná stále otevřené, ovšem nikoliv pro mě. Můj klub zná mé pocity a vím, že se jimi bude řídit. Ty nejtěžší okamžiky jsou již za námi. Já jsem v Barceloně šťastný a chci jí co nejvíce pomoct vyhrávat trofeje,“ dodal Frenkie závěrem.