Barcelona a přestupy? Jistě, ale musí vykázat příjem 170 milionů euro, nařídil prezident La Ligy

Barcelona a přestupy? Jistě, ale musí vykázat příjem 170 milionů euro, nařídil prezident La Ligy

Že na tom Barcelona není zrovna růžově, co se týká finanční stránky, to nám víceméně již napovědělo minulé léto, během kterého klub aktivoval několik ekonomických balíčků. Teď už si na jejich hry ale dá ligový prezident pozor. 

Katalánský celek chtěl zůstat konkurenceschopný, a tak pod Xaviho režií přivedl několik posil. Mnohým z nich končila v předchozích angažmá smlouva, druhé pak musela zaplatit z toho, co dostala formou ekonomických balíčků. Jinými slovy Barcelona zaprodala svoji budoucnost.

Tyto čachry se mnohým lidem nelíbily a jedním z nich byl i šéf La Ligy Javier Tebas, který prostřednictvím španělského deníku Sport reagoval, že si letos na Barcelonu dohlédne. A co víc, bude blokovat jakékoliv její případné přestupy, pokud mu neprokáže, že je zvládne financovat.

„To, co Barca dělala poslední léto, se nelíbilo mnohým lidem. Brání se tím, že byla v právu, ale já osobně jsem dost namítal. Nechci, aby se žádný z klubů dostal do maléru, a zároveň nechci, aby to vypadalo, že se svou činností povyšuje nad ostatní,“ promluvil Tebas.

„Slýchám názory, že by se teď na Camp Nou měl vrátit Lionel Messi. Pokud se mě zeptáte, takového hráče v naší lize velmi rád uvítám, ale Barcelona neudělá žádný přestup dříve, dokud nevykáže výnos ve výši 170 milionů euro,“ zněla jeho podmínka.

„Aktuálně musí Barca provést mnoho finančních opatření, aby mohla Messiho zaregistrovat. Potřebují vynaložit hodně úsilí, aby se jim to povedlo. A zcela upřímně, v současné chvíli mi to přijde spíše nereálné jak reálné, ale uvidíme…,“ dodal Tebas závěrem.