Ta symbolika! Messi by v Barceloně bral o jediné euro víc než Lewandowski

Ta symbolika! Messi by v Barceloně bral o jediné euro víc než Lewandowski

Není pochyb o tom, že Barcelona chce v létě získat zpátky Lionela Messiho. Nejen kvůli sportovním úspěchům, ale také ke zlepšení image i finančním důvodům. Ostatně, ty by byly velmi zajímavé.

Hlavní překážkou pro Barçu při snaze o Messiho opětovný podpis bude finanční situace klubu. Po zvolení Joana Laporty si klub stanovil přísnou mzdovou strukturu, aby měl pod kontrolou rostoucí platové náklady mužstva.

Za současného stavu je nejlépe placeným hráčem v barcelonském týmu Robert Lewandowski. Nicméně - jak píše Mundo Deportivo - v případě, že by Barcelona nakonec podepsala smlouvu s Messim, nabídla by mu o jedno jediné euro více než Polákovi, aby ho udržela na vrcholu hierarchie.

Je jasné, že pro Messiho nebude plat znamenat mnoho. I tak jde ale o zajímavou informaci.

Návrat Lionela Messiho by měl zvýšit příjmy Barcelony o 25 %. Klub však nemůže operaci provést, dokud La Liga oficiálně neschválí plán finanční proveditelnosti. Úřady si již vzaly spoustu času na kontrolu dokumentů, ale odpověď zatím neposkytly.

Poslední zprávy naznačují, že La Liga nebude potřebovat výrazně déle času. Jakmile bude plán schválen, bude se Barcelona snažit ratifikovat prodloužení smluv Ronalda Arauja a Gaviho. Ihned poté zahájí operaci s cílem podepsat Messiho.

Operaci vede Joan Laporta a mezi oběma stranami již proběhla pozitivní jednání. Ale vzhledem k tomu, že Al Hilal údajně zvýšil svou nabídku na 500 milionů eur za sezonu, čas se Barçe krátí a musí jednat rychle, pokud chce Argentince v nadcházejícím létě podepsat.