Pět událostí kola: Pardubice se 4 góly po 25 měsících, Jurečka napodobil Bicana, Klokani po 36 letech zpět v pohárech

Pět událostí kola: Pardubice se 4 góly po 25 měsících, Jurečka napodobil Bicana, Klokani po 36 letech zpět v pohárech
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Ročník 2022/23 je definitivně za námi. Opět po roce se do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vrací brněnská Zbrojovka, která nezvládla závěrečné utkání se Zlínem. Svěřenci Pavla Vrby si zahrají baráž stejně jako Pardubice, které se na ni naladily vysokým vítězstvím ve Vítkovicích. Nejlepším střelcem soutěže je po drtivém závěru Václav Jurečka, jenž napodobil Josefa Bicana. Po šestatřiceti letech si v Evropě zahraje pražská Bohemka, která i přes porážku s Olomoucí udržela čtvrtou pozici. Michal Bílek se poté vítězně rozloučil s Plzní, v posledním kole Viktorka nečekaně porazila mistra. 


Brno se po roce loučí s elitou

Jen rok vydrželo Brno v nejvyšší české soutěži. Zatímco na podzim hrálo fantasticky a mohlo myslet na vyšší příčky, na jaře se hra Zbrojovky naprosto sesypala. Michal Ševčík přestal připravovat branky, Jakub Řezníček je přestal střílet a výsledkem je návrat do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

„Hráči dělali vše pro to, aby tu liga zůstala. Ale nestačilo to, nevstřelili jsme gól. Přišel jsem do Zbrojovky s jasným úkolem – zachránit ji. A to se nepovedlo, cíl jsem nesplnil," smutnil na tiskové konferenci kouč Martin Hašek.

Po posledním utkání sezóny se opět řešila i otázka majitele Václava Bartoňka. Mnozí fanoušci opět požadovali odchod nynějšího majitele a dokonce na něj asi padesátka domácích příznivců čekala před vstupem na hřiště. 

 

Foto: FC Zbrojovka Brno