Mbappé odsunul Ibrahimoviče a potřetí za sebou ovládl střeleckou tabulku Ligue 1: Jsem rád, že píšu historii

Mbappé odsunul Ibrahimoviče a potřetí za sebou ovládl střeleckou tabulku Ligue 1: Jsem rád, že píšu historii
OBSAHUJE OHLASY

Útočník Kylian Mbappé z Paris St. Germain byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulé sezony francouzské ligy. Čtyřiadvacetiletý fotbalista získal ocenění počtvrté za sebou.

"Vždycky jsem chtěl něco dokázat," citovala agentura Reuters Mbappého. "Nečekal jsem, že to všechno přijde už v tak mladém věku, ale jsem rád, že píšu historii," přidal mistr světa z roku 2018.

Mbappé se navíc díky celkovému čtvrtému prvenství stal rekordmanem ankety. Francouzský reprezentant se dosud o maximum dělil s bývalou hvězdou Paris St. Germain švédským útočníkem Zlatanem Ibrahimovicem.

Mbappé v uplynulé sezoně pomohl Paris St. Germain k zisku rekordního jedenáctého titulu. V 33 zápasech dal 28 branek a potřetí za sebou se stal nejlepším střelcem soutěže.

Cenu pro nejlepšího trenéra Ligue 1 získal Franck Haise, který dovedl Lens k druhému místu a první účasti v Lize mistrů po 21 letech. "Je to příběh, který jsme začali psát před třemi sezonami," uvedl kouč.

Lens se totiž ujal v roce 2020 ještě když byl klub ve druhé lize. "Je to něco neuvěřitelného. A nikdy nezapomenu ani na ty, kteří už s námi u tohoto dobrodružství nejsou," prohlásil.

Naháněl ho Real nebo United, budoucnost řeší i teď. Po zkušeném Srbovi touží Inter