Jsou hodně odvážní, hrají kombinační fotbal, ťukají si to, ale mají i svoje slabiny, míní Vrba o Vyškovu

Jsou hodně odvážní, hrají kombinační fotbal, ťukají si to, ale mají i svoje slabiny, míní Vrba o Vyškovu
OBSAHUJE VIDEO

První díl své nelehké záchranářské mise ve Zlíně devětapadesátiletý odborník Pavel Vrba zvládnul. Nyní je před ním druhá a rozhodující část.

"Ševci", kteří za sebou dokázali v tabulce nechat Brno, se v  blížící se baráži utkají s druhým týmem F:NL, kterým je MFK Vyškov, čili čtvrtfinalista letošního MOL CUPU.

První utkání se hraje na zlínské Letné ve čtvrtek, odveta je na programu v neděli v Drnovicích, kde má tým Jana Kameníka dlouhodobý azyl.

"Je to úleva, oddechnu si ale až tehdy, jakmile se udržíme v lize. Pořád je to otevřené," upozornil v nedělní tiskové konferenci bývalý šéf Plzně i Sparty.

Podle spolupracovníka Zdeňka Grygery čekají na jeho mužstvo dva těžké zápasy a když je nezvládne, bude důležitý víkendový výsledek z Brna k ničemu.

Favorit dvojzápasu je papírově jasný a to i přesto, že celek v čele s kanonýrem Kanakimanou neprohrál již sedm zápasů v řadě. "Máme za sebou spoustu těžkých zápasů, měla by to být naše výhoda," upozornil šéf Kozáka, Vukadinoviče, Procházky a spol.

Jakou kvalitu vůbec nejbližší protivník ze špičky F:NL? "Jsou hodně odvážní, hrají kombinační fotbal, ťukají si to, ale co přišel trenér Kameník, tak jsem je nevidě. Tým mají poskládaný ze zahraničních hráčů, šikovných, technických, rychlostně vybavených. Ale mají i svoje slabiny," podotkl s nadějí v hlase Vrba.

Papadopulos stoprocentně končí i kvůli zdraví: Na ligu si už nevěřím, koleno není dobré pokoušet