Hráč kola: Beneš vyrovnal svůj nejlepší ročník, Dostál opět exceloval a Staněk na závěr vydeptal mistra

Hráč kola: Beneš vyrovnal svůj nejlepší ročník, Dostál opět exceloval a Staněk na závěr vydeptal mistra
HRÁČ KOLA

Vy výběru nejlepších hráčů posledního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY se nachází hned dva brankáři. Stanislav Dostál dalším vynikajícím výkonem poslal Zlín do baráže a Brno do druhé ligy, Jindřich Staněk pro změnu zdeptal nového mistra. Ofenzivně povedenou sezónu prožil obránce Sigmy Olomouc Vít Beneš, nejlepším střelcem soutěže se poté stal Václav Jurečka. Jeho další galapředstavení odneslo „jeho“ Slovácko a bývalý snajpr Slovácka v nadstavbě navázal na legendárního Josefa Bicana.

Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

Václav Jurečka si to nejlepší schoval na závěr. V pěti nadstavbových duelech nasázel dvanáct branek a nakonec se stal nejlepším kanonýrem celé soutěže. Něco podobného naposledy dokázal Josef Bican v roce 1948, tuto zajímavou statistiku nám opět přinesl twitterový účet CSFotbal.

A co se týče dvou čtyřgólových zápasů v jedné sezóně, jsme u stejného hráče i roku. Václav Jurečka své závěrečné galapředstavení proti svému bývalému týmu odstartoval ve 24. minutě, kdy Nguyen překvapivě nestačil na jeho přízemní ránu z přímého kopu.

Krátce před pauzou mu penaltu přenechal Olayinka a Jurečka se štěstím o pravou tyč zvýšil na rozdíl dvou branek. Po hodině hry Jurečka dovršil hattrick, přesnou přihrávku mu adresoval Tecl a Jurečkovi jen stačilo správně nastavit nohu.

V samotném závěru si Jurečka vyměnil míč s Davidem Juráskem a zaznamenal svou jubilejní dvacátou branku v letošní sezóně. Tím se dostal před Jakuba Řezníčka a je nejlepším kanonýrem letošního ročníku FORTUNA:LIGY.

„Životní sezóna to asi nebyla, ale na výkony ze Slovácka jsem navázal. Dokonce jsem dal více branek, čehož si moc vážím. Zvedl jsem si osobní maximum a mám na čem stavět do další sezóny," uvedl Jurečka pro klubový web.

A co další hvězdy víkendu?

 

Foto: SK Slavia Praha