Upíše Karviná svého oblíbeného špílmachra natrvalo? Budínského ona představa láká

Upíše Karviná svého oblíbeného špílmachra natrvalo? Budínského ona představa láká
OBSAHUJE VIDEO

Karviná si ve F:NL dokráčela po elitní status i díky službám jednatřicetiletého středopolaře Lukáše Budínského, jenž už tak zažil třetí postup do první ligy.

Poprvé to okusil v sezoně 2012/2013 v barvách Bohemians Praha 1905 a podruhé v ročníku 2015/2016, kdy prožíval svou první karvinskou misi.

Jednatřicetiletý kreativní záložník stále patří Baníku Ostrava a v zelenobílém prostředí je pouze zapůjčen. Nicméně na své oblíbené klubové adrese by mohl pokračovat také v nadcházejícím soutěžním období 2023/2024.

"Z mé strany zájem je. Užijeme si pár dní oslavy a pak se uvidí. Teď bezprostředně po utkání to asi nebudu řešit, bavit se ale určitě budeme. Lákadlo to je, liga je liga. Pořád je odskočená od druhé ligy, jak z pohledu mediálního, tak i soupeřů," uvedl po těsném skalpu Třince autor čtyř přesných zásahů.

Pokračování není jisté ani v případě třiačtyřicetiletého hlavního trenéra Tomáše Hejduška. Byť má zájem připravit mužstvo i na nejvyšší soutěž, se sportovním vedením ještě pevně domluven není.

Pakliže by se nepodařilo do ligy probojovat Příbrami, Karviná by se mohla pokusit i o nejlepšího kanonýra F:NL Tomáše Wágnera, který by si ještě šanci v nejvyšším patře tuzemského fotbalu zasloužil. A právě s Budínským si během svých karvinských dnů náramně rozuměl.

Slavia představila letní posilu č. 1. Má velice dobré krytí míče a v lize možná vůbec nejlepší hru zády k brance